Minoga nahradí vrtulníky na ruských válečných lodích. Unikl snímek její podoby (FOTO)

Ruská konstrukční kancelář Kamov vyvíjí zcela nový vrtulník, který by měl v příštím desetiletí začít nahrazovat v ruském námořnictvu legendární, ale stárnoucí stroje řady Ka-27.

Program vývoje nového vrtulníku nese název Minoga a ruské zdroje uvádějí i typové označení Ka-65. O novém palubním stroji je zatím známo to, že má ve všech ohledech překonávat vrtulníky řady Ka-27 a že se bude vyznačovat osvědčenou koncepcí dvou protiběžných souosých rotorů, jak je v případě vrtulníků značky Kamov obvyklé.

Reklama

Některé informace nicméně naznačují, že vrtulník bude disponovat také tlačnou vrtulí v ocasní části. Stroj by tak v kombinaci s výkonnými pohonnými jednotkami TV7-117VK mohl létat mnohem vyšší cestovní rychlosti, což je v současné době jednoznačný trend ve vývoji helikoptér. Výraznějších úspěchů na tomto poli dosáhly prozatím pouze Spojené státy s technologickými demonstrátory S-97 Raider a SB-1 Defiant.

V nedávné době unikla fotografie plnorozměrná makety nového Kamova a je pravděpodobné, že detailnější informace budou zveřejněny na nadcházejícím aerosalonu MAKS 2019, který se bude konat koncem léta v Žukovském u Moskvy.

Geo, Eurasia24.cz

Foto: bmpd

Reklama

loading...

Ohodnotit článek
(7 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je pátek 15. listopadu 2019 a svátek má Leopold.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama