Potkali se nad Sýrií. Ruský Su-35S sledoval amerického „stealth“ Raptora

Na sociálních sítích a posléze taktéž na ruských specializovaných serverech se objevily zajímavé snímky pocházející z instagramového účtu pravděpodobně pilota ruského stíhacího letounu Su-35S. Zachycují „setkání“ nejmodernějšího sériového Suchoje s nejvýkonnějším americkým strojem, F-22 Raptor.

Oba bojové letouny, které jsou z mnoha důvodů považovány za dvě nejlepší stíhačky na světě, působí nad Sýrií už delší dobu. Je jisté, že tento kontakt mezi nimi nebyl zdaleka prvním, nicméně informace je tentokrát doplněna screenem z palubního displeje Su-35S.

Reklama

Je na něm letoun s jasnou siluetou amerického „stealthu“, přičemž komentář autora upřesňuje, že jde o F-22. Letoun byl zachycen a sledován palubním elektro-optickým zaměřovacím systémem OLS-35.

Právě OLS-35 je považován za velkou přednost ruského letounu, neboť umožňuje v pasivním režimu na desítky kilometrů vyhledávat a sledovat protivníkovy vzdušné objekty s optickou a infračervenou stopou, tedy bez ohledu na jejich radarovou odraznou plochu.

Zatímco výhodou amerického stroje je výrazně menší radarová stopa, ruský letoun absenci širšího použití stealth technologií kompenzuje mj. svým vyspělým senzorovým vybavením, především výkonným radiolokátorem Irbis a pasivním zaměřovacím systémem, který ve výbavě Raptoru schází.

Geo. Eurasia24.cz

Zdroj: BMPD

Foto: © Instagram / @FIGHTER_BOMBER, Vitaly Kuzmin

Reklama

Ohodnotit článek
(31 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je neděle 17. listopadu 2019 a svátek má Mahulena - Den boje za svobodu a demokracii.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama