Modernizace ruského letectva: Dálkové bombardéry Tu-160 a Tu-95 (FOTO)

Vzdušné a kosmické síly Ruské federace procházejí komplexní modernizací, která se bude týkat i dvou nejmohutnějších ruských bojových letounů, dálkových bombardérů Tu-160 a Tu-95. Oba typy byly bojově nasazeny v Sýrii.

Každá technika má svoji životnost, svůj provozní režim, roční amortizaci a odpisy. Vojenská technika se pak vyrábí s prakticky čtyřnásobnými bezpečnostními koeficienty, neopotřebovává se však o nic méně a pomaleji než elektromechanické kuchyňské přístroje.

Reklama

Proto dochází v poměrně krátkých intervalech k obměně vojenské obrněné techniky a letadel, ještě častěji však u bojové techniky dochází k výměně a modernizaci jejího vybavení. V současné době taková rozsáhlá modernizace probíhá ve vojenském letectvu Vzdušných a kosmických sil Ruské federace.

Strategický bombardovací letoun Tu-160 získal nové motory NK-32. Tento typ moderního, pokročilého motoru seč vyznačuje vyšším výkonem a současně i ekonomičtějším provozem.

To umožnilo zvýšit operační dolet „bílé labutě“ o celý tisíc kilometrů. Nové motory vyrábí veřejná akciová společnost Kuzněcov v Samaře a samotná výměna motorů a letové zkoušky „túček“ s novými motory NK-32 budou probíhat v Kazaňské letecké společnosti Gorbunova.

Souběžně probíhá i modernizace dalšího strategického bombardéru, Tupolev Tu-95. Testy prvního zmodernizovaného stroje tohoto typu budou zahájeny během příštího roku v Taganrogu.

Modernizace Tu-95 zahrnuje instalaci výkonnějších motorů, nové elektronické vybavení, nejmodernější navigační systém a zdokonalené protipožární vybavení. Dokončení celkové modernizace strategických bombardérů ruského vojenského letectva je plánováno na rok 2021.

Zdroj: politikus.ru

Překlad: mbi, Eurasia

Foto: mil.ru

Reklama

loading...

Ohodnotit článek
(10 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je pátek 15. listopadu 2019 a svátek má Leopold.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama