Pomůže přežít palbu, nepřítele najde, zaměří a zničí. Ratnik-3 zajistí převahu na bojišti

Zatímco se v ruských ozbrojených silách už stal samozřejmostí moderní bojový komplet jednotlivce Ratnik, tamní vývojáři pracují na třetí generaci výstroje „vojáka budoucnosti“.

Přípravné práce na kompletu bojové výstroje vojáka budoucnosti Ratnik-3  byly završeny před koncem loňského roku. Dvaadvacátého prosince to prohlásil velitel pozemního vojska generálplukovník Oleg Saljukov.

„Jednotky vybavené bojovým kompletem třetí generace se budou vyznačovat naprostou soběstačností, autonomností a nezávislostí při plnění nejrůznějších bojových úkolů v nejrůznějších podmínkách,“ uvedl.

Ruský bojový komplet jednotlivce bude podle ruských zdrojů svými vlastnostmi a možnostmi překonávat obdobné komplety používané jinými státy včetně armády USA, a to jak svojí nízkou hmotností, tak i účinnosti individuální ochrany před střelami a střepinami protivníka.

Další předností Ratnika-3 bude schopnost systému zachytit a rozpoznat nepřítele optoelektronickými prostředky na větší vzdálenost a vést proti němu účinnou palbu.

Saljukov rovněž uvedl, že „součástí tohoto perspektivního kompletu bojové výstroje jednotlivce budou i mini a mikrorobotické systémy a také malý dálkově řízený dron, sloužící k lepší informovanosti motostřeleckých jednotek o situaci na bojišti“.

K posílení fyzických schopností vojáka bude součástí kompletu Ratnik 3 pravděpodobně i takzvaný exoskelet“ („vnější kostra“, tj. v podstatě hydraulický rám ovládaný člověkem pomocí elektroniky a sloužící ke zvýšení jeho fyzické síly v zapojeném obvodu; pozn. překl.).

V rámci pozemního vojska bude otestován speciální modul zaznamenávající stav základních životních funkcí člověka. K online přenosu informací o celkovém stavu a bojeschopnosti vojáka bylo vyvinuto a již prochází testy elektronické zařízení, které se také stane součástí bojového kompletu jednotlivce Ratnik třetí generace.

Přístroj může pracovat jak autonomně (pro potřebu vojáka), tak i jako součást systému velení. Umožňuje v reálném čase registrovat a vyhodnocovat stav fyziologických funkcí organismu: srdeční a tepovou frekvenci, činnost srdce pomocí elektrokardiografu, tlak krve nebo i rychlost dýchání.

Ratnik je ruský individuální bojový komplet nazývaný také „komplet vojáka budoucnosti“. Je součástí celkového projektu navýšení individuálních schopností vojáka v boji díky využití nejnovějších vědeckých objevů a poznatků v oblasti navigace, systémů pro vidění v noci, sledování fyzického a psychického stavu vojáka nebo využití nových materiálů při výrobě jeho oděvu a balistické ochrany.

Celý komplet jako systém tak představuje ucelený soubor prostředků ochrany, spojení, výzbroje i munice. Charakteristickým rysem Ratniku je jeho modulové uspořádání, které umožňuje jeho optimální použití v nejrůznějších podmínkách a kterékoli denní době.

mbi, Eurasia24.cz

Zdroj: nevskii-bastion.ru

Foto: YouTube.com

loading...

Ohodnotit článek
(14 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Vojenství

 • Rusko zveřejnilo analýzu útoku a obrany. Jde o velmi zajímavá čísla
  Sovětské systémy protivzdušné obrany prokázaly během agrese Západu v Sýrii vysokou efektivitu i proti cílům s malou radarovou odraznou plochou a ruský Pancir byl úspěšný prakticky stoprocentně. Takový je závěr analýzy zveřejněné v pondělí 16. dubna ruským Ministerstvem obrany.
  pondělí, 16 duben 2018 23:10 Přečteno 9740 krát
 • Ostré střelby z nejnovějších Suchojů. Podívejte se na úžasné VIDEO z cvičení Ladoga 2018
  Úchvatné video z cvičení Ladoga 2018 zveřejnilo ve čtvrtek 29. března ruské ministerstvo obrany. Jsou na něm mimo jiné vzácné záběry ostrých střeleb z nejnovějších bojových letadel Vzdušných a kosmických sil.
  čtvrtek, 29 březen 2018 21:48 Přečteno 9724 krát
 • Neuvěřitelné tempo, neuvěřitelné technologie. Čím ještě překvapí Číňané s J-20? (VIDEO)
  Další a další překvapení přináší postupné zveřejňování oficiálních informací o čínském stíhacím letounu páté generace J-20. Už nyní je jasné, že Čína díky tomuto stroji nakročila nejen k brzkému získání vzdušné nadvlády v asijsko-pacifickém regionu, ale i převahy v některých technologiích.
  úterý, 03 duben 2018 22:41 Přečteno 7186 krát
 • Francie chtěla „velmocensky“ pokořit Sýrii. Jenže raketám to moc nešlo
  S proudem informací v západních, ruských i arabských médiích přichází stále víc náznaků, že nedávná agrese západních zemí proti Sýrii byla více fiaskem než úspěšnou prezentací schopností „krásných a chytrých střel“, jak před útokem hlásal americký prezident Donald Trump.
  čtvrtek, 19 duben 2018 22:43 Přečteno 5240 krát
 • Ruské síly čeká laserová budoucnost. Na zemi, ve vzduchu i na moři
  Ruská armáda dostane v blízké budoucnosti do výzbroje mobilní pozemní, námořní i vzdušné komplexy s laserovými prostředky ničení protivníka. Takový závěr vyplývá z úspěchů ve vývoji laserových zbraní, oznámených nedávno ruským prezidentem Vladimirem Putinem.
  pátek, 06 duben 2018 22:31 Přečteno 5143 krát

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru