Rusové budou moci už brzy útočit vlastními těžkými drony. Projekt Altair vstupuje do závěrečné fáze

Pokud v některé vojensko-technické oblasti Rusko v posledních desetiletích zaostalo, pak je to vývoj těžkých průzkumných a útočných bezpilotních letadel. Ale už brzy bude tento stav minulostí: letos vstoupí do závěrečné fáze projekt těžkého bezpilotního letounu Altair.

„V minulém roce experimentální vzor těžkého bezpilotního letadla, vzniklý v rámci tohoto programu, absolvoval sérii úspěšných letových testů. Letové zkoušky byly v prosinci přerušeny. V plánu je, že na jaře či v létě budou ve zkušebních letech pokračovat už první zkušební stroje, dopracované na základě výsledků zkoušek prototypu,“ uvedl pro agenturu RNS zdroj z ruského obranného průmyslu.  

Podle zdroje jsou v pokročilém stádiu přípravy už dva zkušební stroje.

„Díky prototypu byly dopracovány pozemní část bezpilotního komplexu, systém řízení, spojení, schéma vzletu a přistání,“ uvedl zdroj.

Vzlet a přistání těžkého bezpilotního stroje jsou plně automatizovány s možností – v případě nebytosti – přechodu na ruční řízení operátorem z pozemního stanoviště.

Paralelně s konstrukcí zkušebních strojů pokračuje vývoj zbraňových systémů nového průzkumně-útočného dronu. „Hmotnost aparátu umožňuje podvěsit pod něj řadu stávajících zbraňových systémů,“ sdělil dále zdroj.

Letové testy prvního ruského bezpilotního prostředku těžké kategorie začaly v létě loňského roku. Hmotnost stroje činí zhruba 5 tun, celková délka 12 metrů a rozpětí okolo 30 metrů. Dron pohání dvojice vznětových motorů RED A03/V12, každý o výkonu 500 HP. Letoun vydrží ve vzduchu až dva dny, maximální dostup je 12 kilometrů.

Sériová výroba UAV Altair má začít v roce 2018.

První prototyp-demonstrátor UAV Altair (Altius-M) v hale podniku KAPO-Kompozit Kazaň. Foto: repro YouTuube.com

ea24

loading...

Ohodnotit článek
(6 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Vojenství

 • Ostré střelby z nejnovějších Suchojů. Podívejte se na úžasné VIDEO z cvičení Ladoga 2018
  Úchvatné video z cvičení Ladoga 2018 zveřejnilo ve čtvrtek 29. března ruské ministerstvo obrany. Jsou na něm mimo jiné vzácné záběry ostrých střeleb z nejnovějších bojových letadel Vzdušných a kosmických sil.
  čtvrtek, 29 březen 2018 21:48 Přečteno 9509 krát
 • Rusko zveřejnilo analýzu útoku a obrany. Jde o velmi zajímavá čísla
  Sovětské systémy protivzdušné obrany prokázaly během agrese Západu v Sýrii vysokou efektivitu i proti cílům s malou radarovou odraznou plochou a ruský Pancir byl úspěšný prakticky stoprocentně. Takový je závěr analýzy zveřejněné v pondělí 16. dubna ruským Ministerstvem obrany.
  pondělí, 16 duben 2018 23:10 Přečteno 9478 krát
 • Neuvěřitelné tempo, neuvěřitelné technologie. Čím ještě překvapí Číňané s J-20? (VIDEO)
  Další a další překvapení přináší postupné zveřejňování oficiálních informací o čínském stíhacím letounu páté generace J-20. Už nyní je jasné, že Čína díky tomuto stroji nakročila nejen k brzkému získání vzdušné nadvlády v asijsko-pacifickém regionu, ale i převahy v některých technologiích.
  úterý, 03 duben 2018 22:41 Přečteno 7056 krát
 • Ruské síly čeká laserová budoucnost. Na zemi, ve vzduchu i na moři
  Ruská armáda dostane v blízké budoucnosti do výzbroje mobilní pozemní, námořní i vzdušné komplexy s laserovými prostředky ničení protivníka. Takový závěr vyplývá z úspěchů ve vývoji laserových zbraní, oznámených nedávno ruským prezidentem Vladimirem Putinem.
  pátek, 06 duben 2018 22:31 Přečteno 5098 krát
 • Francie chtěla „velmocensky“ pokořit Sýrii. Jenže raketám to moc nešlo
  S proudem informací v západních, ruských i arabských médiích přichází stále víc náznaků, že nedávná agrese západních zemí proti Sýrii byla více fiaskem než úspěšnou prezentací schopností „krásných a chytrých střel“, jak před útokem hlásal americký prezident Donald Trump.
  čtvrtek, 19 duben 2018 22:43 Přečteno 4614 krát

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru