Co všechno Rusko testuje v reálném boji? V Sýrii byl zpozorován bojový robot Uran-9 (VIDEO)

Rusko v Sýrii pravděpodobně testuje bojový robot Uran-9. Nasazení tohoto supermoderního systému s významnou palebnou silou může znamenat malou revoluci ve vedení bojových operací.

Informaci o testování robotického prostředku Uran-9 v Sýrii publikovala v úterý 28. února syrská média včetně GIFu s krátkou videosekvencí:

Reklama

Nasazení komplexu Uran-9 umožňuje značně snížit ztráty na životech vojáků – robot je určen nejen pro průzkum, ale i pro palebnou podporu. Je řízen dálkově až na vzdálenost tří kilometrů.

Základní výzbroj robotického prostředku zahrnuje 30milimetrový kanon 2А72, spřažený s kulometem ráže 7,62 milimetrů. Bojový modul pak může nést například čtyři protitankové řízené střely Ataka nebo vícenásobné odpalovací zařízení pro protiletadlové rakety Igla.

Uran-9 je rovněž vybaven systémem detekce ozáření laserovým paprskem, zařízením pro detekci, identifikaci a sledování cílů a také kamerovým systémem, umožňujícím činnost ve dne i v noci. Robot může působit i v městském prostředí.

Sestavu komplexu tvoří dva bojové roboty, tahač Kamaz pro jejich transport a mobilní řídící pracoviště.

Geo, Eurasia24.cz

Foto: Rosoboronexport

Reklama

loading...

Ohodnotit článek
(9 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je pátek 18. října 2019 a svátek má Lukáš.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama