Bitevníky Su-25 v akci nad Sýrií. Podívejte se, jak rizikovou práci mají jejich piloti (VIDEO)

Zatímco se v médiích v posledních týdnech objevují záběry ruských dálkových a strategických bombardérů likvidujících teroristické cíle, bez jakékoliv publicity pokračují v Sýrii ve své práci piloti bitevníků Su-25.

A to v práci velmi rizikové, jak dokazují čerstvé záběry z útoku dvou Su-25 na cíle u vesnice Hbit v provincii Idlib: ruský stroj čelí intenzivní protiletadlové palbě ze země, přesto provede „nerušeně“ útok neřízenými střelami z velmi malé výšky.

Ruská média loni v březnu široce informovala o odletu bitevních strojů zpět do vlasti. Už v září loňského roku se začaly objevovat indicie, že tyto letouny jsou v Sýrii zpět.

Letouny Su-25 jsou specifické stroje uzpůsobené pro provádění útoků při nízkých rychlostech a v malých výškách. Disponují například pancéřovou ochranou palivových nádrží a kabiny pilota.

Reklama

Geo, Eurasia24.cz

Ilustrační foto: Mil.ru

Reklama

loading...

Ohodnotit článek
(10 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je sobota 16. listopadu 2019 a svátek má Otmar.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama