Ztráty Saúdů v Jemenu nekončí. Jejich fregata dostala přímý zásah (VIDEO)

Intervence arabských monarchií v Jemenu má pro agresory katastrofální výsledky nejen na souši, ale i na moři. Jemenci zasáhli prokazatelně už druhé plavidlo arabské „koalice“, saúdskoarabskou fregatu.

Jak je patrné ze zveřejněného videa, vzdorující síly, pravděpodobně šíitští Húthiové, podnikli úspěšný útok na fregatu třídy Madina (typ F 2000) královského námořnictva Saúdské Arábie. Na záznamu je patrná silná exploze na zádi plavidla.

Zatímco některé zdroje hovoří o zásahu plavidla protilodní raketou, saúdskoarabská média tvrdí, že šlo o dílo sebevražedných útočníků. Ti se k fregatě pokusili přiblížit ve třech člunech, ale dva z nich byly zničeny střelbou z palubních zbraní. Výbuch třetího člunu způsobil smrt dvou námořníků, další tři byli zraněni. Na palubě vypukl požár.

Reklama

Je to už druhý potvrzený úspěšný útok na plavidlo arabské „koalice“ během její neúspěšné operace. 1. října loňského roku Jemenská republikánská garda, válčící na straně šíitských povstalců, zničila přímým zásahem rychlý transportní katamarán Swift-1 Spojených arabských emirátů.

Ani po měsících od této událostí není zcela jasné, jakou zbraní bylo plavidlo zničeno. Síly vzdorující agresi arabských monarchií pravděpodobně disponují sovětskými střelami P-21/P-22 (exportní verze  P-15 Termit), čínskými střelami (C-801, C-802 a C-701R) nebo jejich íránskými kopiemi.

Geo, Eurasia24.cz

Foto: repro YouTube.com

Reklama

loading...

Ohodnotit článek
(8 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je pátek 20. září 2019 a svátek má Oleg.
 
Reklama

 

 

Nejčtenější články - Vojenství

  • Nebyl to mýtus. Íránci ukázali světu vlastní „S-300“ (VIDEO)
    Roky o něm íránští představitelé mluvili, ale s výjimkou fotografií některých komponentů nezveřejnili mnoho „hmatatelných“ informací o jeho existenci. Až nyní: Írán ukázal světu vlastní sofistikovaný protivzdušný systém dlouhého dosahu Bavar 373.
    středa, 21 srpen 2019 23:22 Přečteno 2576 krát
  • Je možné ho koupit? Erdogan dal už otevřeně najevo zájem o Su-57
    Turecko-ruský veletoč nabírá na obrátkách nehledě na přetrvávající spory obou zemí v syrské válce. Navzdory všem pesimistickým odhadům pokračují dodávky ruských protivzdušných systémů do Turecka a prezidenti obou zemí teď dali celému světu jasně najevo, že součástí agendy je i prodej ruských stíhaček Ankaře.
    úterý, 27 srpen 2019 23:04 Přečteno 2372 krát
Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama