Ztráty Saúdů v Jemenu nekončí. Jejich fregata dostala přímý zásah (VIDEO)

Intervence arabských monarchií v Jemenu má pro agresory katastrofální výsledky nejen na souši, ale i na moři. Jemenci zasáhli prokazatelně už druhé plavidlo arabské „koalice“, saúdskoarabskou fregatu.

Jak je patrné ze zveřejněného videa, vzdorující síly, pravděpodobně šíitští Húthiové, podnikli úspěšný útok na fregatu třídy Madina (typ F 2000) královského námořnictva Saúdské Arábie. Na záznamu je patrná silná exploze na zádi plavidla.

Zatímco některé zdroje hovoří o zásahu plavidla protilodní raketou, saúdskoarabská média tvrdí, že šlo o dílo sebevražedných útočníků. Ti se k fregatě pokusili přiblížit ve třech člunech, ale dva z nich byly zničeny střelbou z palubních zbraní. Výbuch třetího člunu způsobil smrt dvou námořníků, další tři byli zraněni. Na palubě vypukl požár.

Je to už druhý potvrzený úspěšný útok na plavidlo arabské „koalice“ během její neúspěšné operace. 1. října loňského roku Jemenská republikánská garda, válčící na straně šíitských povstalců, zničila přímým zásahem rychlý transportní katamarán Swift-1 Spojených arabských emirátů.

Ani po měsících od této událostí není zcela jasné, jakou zbraní bylo plavidlo zničeno. Síly vzdorující agresi arabských monarchií pravděpodobně disponují sovětskými střelami P-21/P-22 (exportní verze  P-15 Termit), čínskými střelami (C-801, C-802 a C-701R) nebo jejich íránskými kopiemi.

Geo, Eurasia24.cz

Foto: repro YouTube.com

loading...

Ohodnotit článek
(8 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru