Zapomeňte na stávající T-90. Toto je Proryv-3 pro ruskou armádu (FOTO)

Na internetu se objevila první fotografie tanku T-90M pro ruské ozbrojené síly. Jde o výsledek hluboké modernizace bojem prověřeného tanku.

Rusko plánuje postupně zmodernizovat stovky svých stávajících tanků T-90 na nový standard označený T-90M Proryv-3. Předmětem modernizace je zlepšení bojových a provozních charakteristik, zvýšení palebné síly a ochrany a také dosažení lepší pohyblivosti tanku instalací výkonnější pohonné jednotky o výkonu 1130 HP.

Tanky T-90 se výborně osvědčily v boji, mimo jiné schopnosti účinně čelit protitankovým řízeným střelám – na rozdíl od západních strojů, kdy například nasazení německých Leopardů 2A4 tureckou armádou se v tomto ohledu ukázalo jako naprosté fiasko.

Lze předpokládat, že do modernizačního programu Proryv-3 bude zapracována řada konkrétních poznatků ze syrského bojiště – nápadná je například instalace mřížové ochrany na čelo věže tanku.

Geo, Eurasia24.cz

Foto: © Уральское конструкторское бюро транспортного машиностроения / gurkhan.blogspot.ru

Ohodnotit článek
(26 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je pátek 23. srpna 2019 a svátek má Sandra.
 
Reklama

 

 

Nejčtenější články - Vojenství

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama