Názorné video: ruské zbraně nedávají teroristům v syrských horách šanci

Syrské provládní Síly národní obrany v Latakii publikovaly čerstvé videozáběry použití ruské výzbroje včetně techniky dodané v posledních měsících. Na videu je možné vidět obrněný transportér BTR-80, raketometný dělostřelecký systém BM-21 Grad a především reaktivní plamenomet TOS-1A Solncepjok.

Záběry zachycují raketový útok na pozice teroristů v rámci pozemní operace Syrské arabské armády v horách v severovýchodní části provincie Latakia.

V případě plamenometného systému blízké podpory TOS-1A Solncepjok je z poměrně nevelké vzdálenosti pozorovatelný účinek termobarické munice. Za povšimnutí stojí také použití raketometu BM-21 z nezvykle bezprostřední blízkosti cíle, vezmeme-li v úvahu, že Grad je efektivně použitelný až na vzdálenost dvaceti kilometrů, jak se nejednou ukázalo v konfliktu na Donbasu. (geo)

Foto: Facebook Sil národní obrany v Latakii

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je pondělí 23. září 2019 a svátek má Berta.
 
Reklama

 

 

Nejčtenější články - Vojenství

  • Je možné ho koupit? Erdogan dal už otevřeně najevo zájem o Su-57
    Turecko-ruský veletoč nabírá na obrátkách nehledě na přetrvávající spory obou zemí v syrské válce. Navzdory všem pesimistickým odhadům pokračují dodávky ruských protivzdušných systémů do Turecka a prezidenti obou zemí teď dali celému světu jasně najevo, že součástí agendy je i prodej ruských stíhaček Ankaře.
    úterý, 27 srpen 2019 23:04 Přečteno 2408 krát
Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama