Rusko „otestovalo“ novou armádu. Nejrychlejší transformace ozbrojených sil od roku 1930

Díky operaci ruských vojsk v Sýrii dostali západní experti poprvé možnost vidět na vlastní oči obnovenou ruskou armádu. Podle Il Giornale se syrská země stala pro armádu zkušebním polygonem a výsledek těchto zkoušek budí silný dojem.

Ruské letecké údery v Sýrii umožnily zástupcům zpravodajských a vojenských rezortů západních zemí pochopit, jak se změnily ruské ozbrojené síly během prezidentství Vladimíra Putina, píší Il Giornale.

Italské noviny poznamenávají, že německá média už loni připustila, že německé tanky, nehledě na skutečnost, že patří k nejlepším na světě, nebudou schopny ruské tanky v případě potřeby zastavit „Munice německých tanků nebude schopna produkovat dostatek kinetické energie, aby ohrozily nejnovější verze T-90 a T-80,“ píší noviny a citují při tom německé zdroje.

Operace v Sýrii umožnila vidět v akci některá z letadla, která nikdy dříve nebyla prověřována v bojových podmínkách, jako je například Su-34. Západ také viděl ruské řízené střely, „které o mnoho předčí americké Tomahavky“. Některá americká média je dokonce označila za „nejpokročilejší na světě.“

Celkově umožnila operace v Sýrii západním analytikům získat malou představu o modernizaci ruských vojsk. Ve své zprávě pro Evropskou radu pro zahraniční vztahy bývalý důstojník rakouské armády Gustav Gressel konstatoval, že za Vladimira Putina byla provedena nejrychlejší transformace ruských ozbrojených sil od roku 1930. „Rusko je nyní vojenskou mocností, která může rozdrtit své sousedy, pokud ztratí podporu Západu,“ uvádí Gressel.

Il Giornale se domnívá, že syrská operace se stala zkušebním polygonem Ruska. Ruský prezident je přesvědčen, že to má mezinárodní význam: „Jedna věc je domnívat se na expertní úrovni, že Rusko má údajně takové zbraně. Jiná věc je přesvědčit se o tom, že zaprvé skutečně jsou a náš vojenskoprůmyslový komplex je vyrábí; zadruhé, že jsou vysoce kvalitní; zatřetí, že jsou lidé, kteří jsou dobře vyškoleni a připraveni, kteří je umí efektivně používat.“ Dodal, že „Rusko má vůli je použít, pokud to bude odpovídat národním zájmům našeho státu a ruského lidu.“

Zdroj: russian.rt.com

Vyšlo na: Nová republika

Ilustrační foto: Vitalij V. Kuzmin, CC BY-SA 3.0

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je pátek 18. října 2019 a svátek má Lukáš.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama