Jako jejich dědové: ruští piloti si značí bojové úspěchy rudými hvězdičkami

Piloti ruských bojových letadel v Sýrii si po vzoru svých dědů z Velké vlastenecké války malují na bok trupu letounu rudé hvězdičky značící významný bojový úspěch. Tento symbol je patrný na nových záběrech pořízených v Latakii v sobotu 17. října ruskou televizí RT.

Hvězdičky jsou dobře viditelné na trupu stíhacího bombardéru Su-34, který pozemní personál připravuje k dalšímu bojovému letu s použitím čtyř čtvrttunových tříštivo-trhavých pum OFAB-250.

S ohledem na desítky zdokumentovaných úspěšných bojových misí hvězdičky neznačí jednotlivé potvrzené zásahy, ale likvidaci cílů majících zásadní význam. Jakých, to zcela jistě přesně vědí na ruském Ministerstvu obrany.

V úvodní části videa je k vidění přistávající stroj Su-30SM, který doprovází úderné stroje a ke svým misím vzlétá s protiletadlovými řízenými střelami R-27 středního dosahu a R-73 krátkého dosahu. Na koncích křídel nese obávané kontejnery radioelektronického boje Chibiny, které dokážou „oslepit“ případného protivníka i jeho vypálené střely.

Třetím typem zachyceným na novém videu je stíhací bombardér Su-24M s měnitelnou geometrií křídla.

Foto: YouTube.com

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je pátek 18. října 2019 a svátek má Lukáš.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama