Názor: Letecká základna v Bělorusku odsune hrozby od hranic Ruska

Letecká základna Ruské federace v Bělorusku umožní odsunout od ruských hranic čáru nasazení stíhacího letectva, což v případě vojenského konfliktu ponechá nepříteli méně šancí zasadit úder na území Ruska, prohlásil pro agenturu RIA Novosti prezident Akademie geopolitických problémů, doktor vojenských věd Konstantin Sivkov.

Letecká základna je potřebná především pro útočné a stíhací letectvo. Čím dál odsuneme od našich hranic čáru nasazení našich stíhaček, tím méně šancí bude mít nepřítel k úspěšnému leteckému útoku na naše území. Proto rozvinutí našich základen za hranicemi Ruské federace odsunuje potenciální vojenské hrozby,“ řekl Sivkov.

Podotkl, že Ruská federace a Bělorusko jsou v podstatě jeden stát, a proto zřízení základny upevní také Bělorusko.

Plány na rozmístění letecké základny v Bělorusku jsou spojeny také se složitou geopolitickou situací, podotkl Sivkov. „I když je nyní jasné, že NATO nebude bojovat přímo, musíme být ve střehu, musíme tedy mít potřebné seskupení, s jehož pomocí bychom mohli adekvátně odpovědět v případě, když zvýší NATO své síly,“ řekl prezident Akademie geopolitických problémů.

Více: http://cz.sputniknews.com/svet/20150919/1176453.html

Foto: © Sputnik/ Vladimir Astapkovič

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je úterý 22. října 2019 a svátek má Sabina.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama