Fotografie z přísahy ukazují zubožený stav ukrajinské armády

Časté proklamace ukrajinských politiků, sehrané scénky u přelakované techniky či naaranžované fotografie mají přesvědčit domácí i zahraniční publikum o síle a skvělé připravenosti Ozbrojených sil Ukrajiny plnit rozkazy na válečném poli.

Pak ale stačí jediná fotografie z ukrajinské vojenské reality a celý propagandistický stroj se sesype jako domeček z karet. Absurditu současného stavu pravidelné ukrajinské armády, jíž zoufale chybí prostředky všeho druhu, ukazují fotografie z počátku září, zachycující přísahu vojáků 6. motostřeleckého praporu v obci Kanivske v Záporožské oblasti.

Snímky zachycují vojáky odvedené v rámci šesté vlny „mobilizace“. Nechuť bojovat proti ještě nedávným spoluobčanům se u ukrajinských mužů projevila už při předcházejících pokusech o mobilizaci. A jak ukazují fotografie ze Záporoží, motivaci ukrajinští muži nenajdou ani v tom základním: materiálním zabezpečení.

Jak vidno, už jen standardní uniforma ukrajinské armády je nedostatková (v opačném případě by ji vojáci vyfasovali alespoň pro slavnostní nástup k přísaze), totéž platí o obutí, sestávajícím nejčastěji z civilních polobotek a tenisek. Jediným společným znakem připravenosti k boji tak zůstává automatická puška AK-74. (geo)

 

Zdroj, foto a více na: rusvesna.su

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je pátek 18. října 2019 a svátek má Lukáš.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama