Překvapení amerických instruktorů: od svých „žáků“ se mají co učit

Američtí vojenští instruktoři, kteří mají za úkol výcvik ukrajinských vojáků, se sami mají od svých „žáků“ co učit. Svěřili se s tím rakouskému novináři z Die Presse.

 

Američané s překvapením zjišťují, že ukrajinští "žáci" mají s bojem daleko víc zkušeností než oni sami. Ukrajinští svěřenci se v boji ocitli v situacích, které instruktoři nezažili za celou svou vojenskou kariéru – a to mají mnozí z Američanů za sebou Irák či Afghánistán.

 

Nikdy se však neocitli pod dělostřeleckou palbou, nikdy se nesetkali s nepřátelským dronem, nikdy nebojovali s protivníkem znalým vojenské taktiky a ozbrojeným těžkou technikou. Američané s hrůzou zjišťují, že mají ohromné mezery ve znalostech vedení boje. Jak přiznal jeden z důstojníků, je mnoho věcí, o kterých jim doma říkali, že není vůbec potřeba je znát, protože k nim stejně nikdy nedojde.


Autor článku píše, že jde o typický jev bojové nepřipravenosti amerických vojáků. Nejsou připraveni čelit nepřátelským divizím, ozbrojeným těžkou technikou a znalým vojenské taktiky, protože věří, že letectvo, protivzdušné systémy a dělostřelectvo zničí nepřítele dříve, než dojde k přímému kontaktu s protivníkem. (lin)


photo credit: Rapid Trident React to Contact Training via photopin (license)

Ohodnotit článek
(1 hlas)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je pátek 15. listopadu 2019 a svátek má Leopold.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama