Už bez Ukrajiny. Rusko vážně zvažuje výrobu vlastního Ruslanu

Rusko se může zcela obejít bez Ukrajiny při výrobě těžkých transportních letadel kategorie An-124 Ruslan, které tvoří významný komponent vzdušné dopravy v civilním i vojenském sektoru. Tamní letecký průmysl už začal přípravu možné obnovy výroby letounu, ovšem již čistě ruského a pod jiným názvem.

Možnost obnovy výroby letadla oznámil člen prezidentské komise pro rozvoj letectví Jurij Sytnik. „Podle všech mezinárodních pravidel jsme pro letoun povinni používat název An-124, pokud na něm neprovedeme významné změny. A takové změny provedeny budou – letoun tedy bude vyráběn již pod jiným názvem,“ uvedl Sytnik pro ruská média.

Reklama

Dodal, že na konstrukci původního letounu se ruští konstruktéři podíleli rovnocenně s ukrajinskými.

„Bude provedena kompletní výměna avioniky, změny v konstrukci trupu, budou nainstalovány nové motory, takže prakticky půjde o zcela jiný letoun,“ vyjmenoval Sytnik pravděpodobné modernizační změny.

Zajištěním úkolů souvisejících s prodloužením životnosti a letové způsobilosti An-124 byla v Rusku pověřena společnost Letecký komplex S. V. Iljušina, která má současně bohaté zkušenosti s vývojem transportních letounů různých kategorií.

Již před časem oznámil velitel ruského vojenského transportního letectva generálporučík Vladimir Benediktov, že Rusko zvažuje obnovení výroby uvedeného typu.

Viceprezident pro leteckou dopravu společnosti OAK (Spojená letecká korporace) a generální ředitel Leteckého komplexu S. V. Iljušina Alexej Dmitrijevič Rogozin pak dodal, že obnovení výroby modernizovaného Ruslana An-124 pod novým jménem je „řešitelný problém“.

Koncept těžkého transportního letadla Elefant (Slon), představený prezidentské komisi pro rozvoj letectví ústavem CAGI (Centrální aerodynamický institut) na airshow MAKS-2017.

mbi, Eurasia24.cz

Zdroj: BMPD

Foto: © Vitaly Kuzmin, flateric

Reklama

Ohodnotit článek
(15 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je úterý 22. října 2019 a svátek má Sabina.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama