X-37B, nebo BOR-4? Jak se USA dostaly zadarmo k zázraku kosmické techniky SSSR

Bezpilotní kosmická loď X-37B je považována za vrchol amerického vojensko-kosmického programu. V současné době je tento kosmický raketoplán ve vesmíru na dlouhodobé misi s neznámými úkoly a cíli.

X-37B snadno manévruje, mění oběžnou dráhu, přibližuje se k ruským a čínským družicím. Je přitom schopen nést na své palubě rakety nebo jiné zbraně. Vědecká veřejnost považuje X-37B za skutečný technický zázrak.

Reklama

Jak je však přesvědčen vojenský expert Jurij Knutov, ve skutečnosti USA realizovaly myšlenku existující v Sovětském svazu již před 40 lety. Knutov to uvedl v programu Konspirační teorie na TV Zvězda.

„Američané dnes uvedli do života záměry, které v SSSR existovaly již před 40 lety. V případě X-37B jde vlastně o kosmickou loď, jejíž maketa nesla název BOR-4. V SSSR v té době vznikly i studie s názvy BOR-1, BOR-2 a BOR-3, ale jako nejpokročilejší se nakonec ukázala verze BOR-4. Zkratka BOR vyjadřovala oficiální název Bezpilotní orbitální raketoplán,“ uvedl Knutov.

Novinář Oleg Lurie si je jistý, že Američané se k této supertechnologii dostali během takzvané „divoké privatizace“, tedy v letech 1993 až 1996, kdy docházelo k masívnímu odlivu ruských a sovětských technologií, zejména pak kosmického a vojenského charakteru, na Západ.

NATO tehdy podle něj dokonce vytvořilo zvláštní orgán zabývající se zpracováním informací a poznatků získaných z Ruska a z dalších zemí bývalého Sovětského svazu.

Knutov dodal, že tímto způsobem se USA zadarmo dostaly i k té nejmodernější technologii využité v BOR-4, která se nakonec objevila v X-37B.

Zdroj: Zvězda TV

Překlad: mbi, Eurasia24.cz

Foto: Boeing

Reklama

loading...

Ohodnotit článek
(7 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je úterý 22. října 2019 a svátek má Sabina.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama