Kosmodrom Vostočnyj, rok 2016 (video)

V Rusku intenzivně pokračuje stavba nového kosmodromu Vostočnyj a jeho příprava ke startům kosmických nosičů. Tento další nezpochybnitelný úspěch současného ruského státu bude završen předpokládaným dokončením stavby celého komplexu v roce 2018 – a samozřejmě starty nosičů Sojuz-2 a později Angara.

Stavba kosmodromu, stejně jako žádná jiná podobného rozsahu, se neobešla bez skutečných komplikací, ale také bez mediálních napadání, pomluv a nesmyslů, které sice byly vyvráceny, ovšem to už bez zájmu rusofobních novinářů na nápravě zveřejněných dezinformací.

Jak to na budovaném kosmodromu vypadá nyní a jak je to skutečně s rozměry rakety Sojuz-2 a obslužné infrastruktury, ukazuje toto krátké video z 3. dubna letošního roku:

Foto: YouTube.com

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - V&T

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru