AvtoVAZ oficiálně prezentoval sériový crossover Lada Xray

Největší ruský výrobce osobních aut AvtoVAZ oficiálně prezentoval v pátek 6. listopadu svůj nový crossover Lada Xray v sériové podobě.

Sériová výroba tohoto auta, vytvořeného v rámci spolupráce s aliancí Renault-Nissan na platformě B0, bude připravena v Togliatti, její zahájení je naplánováno na 15. prosince.

Úroveň lokalizace výroby tohoto modelu je v současné době asi 50 %, za rok však má být zvýšena až na 71 %. Minimální cena bude činit 575 až 595 tisíc rublů (224 až 232 tisíc korun – pozn. ea24).

Zdroj: Sputnik ČR

© Foto: AvtoVAZ

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - V&T

 • Rusko vybuduje vlastní celosvětovou internetovou síť
  Ruská společnost Roskosmos připravuje ambiciózní projekt vybudování družicového internetu, propojujícího celou planetu.
  pondělí, 28 květen 2018 21:29 Přečteno 8514 krát
 • Už bez Ukrajiny. Rusko vážně zvažuje výrobu vlastního Ruslanu
  Rusko se může zcela obejít bez Ukrajiny při výrobě těžkých transportních letadel kategorie An-124 Ruslan, které tvoří významný komponent vzdušné dopravy v civilním i vojenském sektoru. Tamní letecký průmysl už začal přípravu možné obnovy výroby letounu, ovšem již čistě ruského a pod jiným názvem.
  sobota, 09 červen 2018 22:13 Přečteno 6622 krát
 • Síť amerických laboratoří okolo Ruska: podezření přibývají
  Spojené státy vytvořily kolem Ruska uzavřený pás laboratoří, jejichž zaměření a činnost pečlivě utajují. Co je náplní jejich činnosti?
  sobota, 15 září 2018 00:22 Přečteno 6118 krát

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru