USA Today: Válka v Sýrii je prohraná, je na čase promýšlet, jak utéct od zodpovědnosti

Jedny z nejvydávanějších novin ve Spojených státech, deník USA Today, přiznávají, že USA prohrály válku v Sýrii. Analytici deníku jsou přesvědčení, že konečné vítězství syrské vlády je věcí několika nejbližších měsíců.

A tak USA Today došly k závěru, že zdroje je nyní nutno čerpat nikoli na již prohranou válku, ale na zbavení se odpovědnosti za válečné zločiny.

Reklama

Je třeba tvrdit, že za zničení Sýrie „nese odpovědnost Putin a Rusko“ a ti také za to musí zaplatit. Američtí novináři píší, že poválečná obnova Sýrie není v zájmu USA, které za ni nemají žádnou odpovědnost (v titulu je foto výzkumného střediska Barzá zničeného absurdně bezdůvodným „spojeneckým“ raketovým útokem – pozn. edit.).

Kromě zničení Sýrie americkými bombardéry a dělostřelectvem bude nutno řešit také problém šesti milionů přesídlených syrských uprchlíků.

Kdo by za to měl nést odpovědnost, když ne Spojené státy? Vždyť to byli právě Yankeeové, kdo aktivně zpracoval scénář imigrační krize v Evropě. Oni to byli, kdo vytvořil krvavý a děsivý teroristický mechanismus Islámského státu, kdo způsobil přesuny obrovské masy lidí do jiných států nebo kdo používal v Sýrii politiku spálené země.

Stačí se podívat na nyní již vzkvétající Aleppo a na ruiny Rakky, aby člověk jasně pochopil, kdo ve skutečnosti ničil teroristy vysoce přesnými údery, a kdo střílel bez rozmyslu a bez rozdílu.

Náklady na obnovu Sýrie představují podle různých propočtů od 250 miliard až do 1,3 bilionů dolarů. „Sýrie je špatným cílem pro investice, a to jak z finančního, tak geopolitického hlediska,“ píše analytik USA Today Daniel DePetris.

Odpovědnost za zničení Sýrie spočívá výhradně na USA. Ty nesou vinu a musí za své zločiny zaplatit. Přesněji řečeno, Američané se vážně obávají, že se budou muset „plácnout přes kapsu“ – jinak by USA Today toto téma ani neotvíralo.

Ilja Novickij

Zdroj: Politikus.ru

Překlad: mbi, Eurasia24.cz

Foto: YouTube.com

Reklama

loading...

Ohodnotit článek
(25 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je sobota 16. listopadu 2019 a svátek má Otmar.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama