Trump se chvástá „reprezentací USA a světa“. Lidé se mu zatím smějí a z „totálně zničené“ základny se normálně létá

Americký prezident Donald Trump, který v noci na pátek 7. dubna bez jakýchkoliv důkazů a mezinárodního mandátu nařídil „vytrestat“ Sýrii raketovým útokem, se den poté úderem chvástal na Twitteru. Lidé ve světě i u nás si ale kladou otázku, čím se vlastně Trump chlubí? A z bombardované základny mezi tím opět vzlétají syrské letouny k útokům na teroristy.

Reklama

„Gratuluji našim skvělým vojákům a vojačkám, za to že tak dobře útokem v Sýrii reprezentovali Spojené státy a svět,“ napsal americký prezident na Twitteru, aniž by upřesnil, co znamená „reprezentovat svět“. Lidé komentující americký úder ale Trumpovo nadšení zdaleka nesdílí.

A pochybnosti o úspěšnosti útoku vzbuzují i fakta: z 59 střel Tomahawk jich většina k cíli nedoletěla – zatímco do prostoru napadené základny dolétlo jen 23 Tomahawků, 36 jich spadlo mimo cílový prostor a zabilo přitom několik syrských civilistů.

Nešlo přitom o žádné „staré kusy“ Tomahawků, jak uváděla některá média, ale o rakety nové, Tomahawky vylepšené řady Block IV, vyrobené v roce 2015 – jak dokazují výrobní štítky střel ze základny Šajrát.

Stejně tak se jako žalostný ukázal samotný výsledek bombardování. Nejenže nedošlo k žádné „eliminaci chemických zbraní“, kvůli kterým měla být základna bombardována, jelikož odtud údajně vzlétla syrská letadla k „chemickému útoku“ v Chaj Šajchúnu (američtí plánovači samozřejmě na sto procent museli vědět, že na základně žádné chemické zbraně nejsou – obrovské riziko spojené s následky jejich detonace by v takovém případě útok znemožnilo).

Současně byl zničen jen zlomek letecké techniky oproti plánovanému počtu.

Zatímco prvotní informace po úderu hovořily o „totálním zničení základny“ a „vyřazení z provozu 30 až 40 Asadových letadel“, skutečné výsledky útoku byly mnohem skromnější: za oběť mu padlo pět úderných letounů Su-22M3, jeden Su-22M4 (Sýrie má okolo 50 těchto letadel) a tři MiG-23ML (z více než stovky), celkem tedy devět letadel, z nichž některé navíc nebyly podle syrských zdrojů letuschopné.

Zničeno bylo taktéž určité množství munice (například protizemní střely Ch-23), radar a odpalovací zařízení rakety M-600 (video s převráceným vozidlem způsobilo radost některých ukrajinských diskutérů v domnění, že se jednalo o ruský protivzdušný komplex Pancir-S1, než se zjistilo, že šlo právě o odpalovací zařízení zmínění balistické rakety).

A jako lživé se ukázalo rovněž tvrzení o „vážném poškození“ letové a přistávací dráhy – ani ne po čtyřiadvaceti hodinách začaly vzlétat Suchoje ze základny Šajrát znovu.  

Reklama

A jak informace o následcích úderu proběhly tuzemským hlavním mediálním prostorem? Znovu se ukázalo, že čtenáři začínají být informováni víc, než si mainstream přeje s ohledem na to, aby si uchoval kontrolu nad informačním tokem a nemusel rušit totálně zdiskreditované a zbytečné redakce.

A tak zatímco ČTK servilně vybírá a publikuje skutečnost, že Trumpův příspěvek o reprezentaci USA a světa „za pár desítek minut od zveřejnění získal třicet tisíc lajků“ (myšleno globálně), účinek těchto marných pokusů dobře ilustrují následující nejlépe hodnocené komentáře pod článkem na serveru iDNES (s obvykle liberálně a protirusky naladěným publikem):

Může mi někdo vysvětli k čemu jako Trump blahopřál? Americké daňové poplatníky tahle šaškárna stála cca 100M $ na spotřebovaných raketách a za tuto sumu USA zničilo 6 neletuschopných odlétaných letadel a SA plně obnovila operační způsobilost letiště za méně než 19 hodin. Z letecká záklany Šajrat byli dnes provedeny min dva bojové lety letek SU-22. Start první letky vysílali prakticky všechny arabsky hovořící televize a popularita Assada v Sýrii stoupla nejvíce od roku 2013.

I obyčejný člověk se musí zeptat PROČ BY TOTO Asad dělal ??? Přece každý s mozkem, který mu slouží na přemýšlení ;-) ví, že tím by si podkopal pozici, kterou měl !!! Vojensky je IS v křeči a jeho odnože také.... jen politici si melou svou.... byl to Asad :-).

Stydím se, že jsem součástí takového to světa

To by v tom byl čert, abychom tu válku s Ruskem nevyvolali.

Nejhorší na dnešní době je, že během těch pár desítek let v Evropě vyrostly generace, které neví, co to jsou skutečné problémy a neumí si je ani představit. Důsledkem toho je mimo jiné až slepá důvěra v západní vlády, prozápadní myšlení, OSN, USA, NATO, EU - my jsme ti jediní hodní, všeho je dostatek, zdroje jsou, rozdejme to atd. Dochází to už tak daleko, že tihle hodní už nemusí dodržovat dohody, mezinárodní právo a nemusí ani nutně vyžadovat dodržování zákonů na svých územích (migranti třeba nemusí a tito poblázněnci je třeba pašují ve svých dodávkách nebo napadají ostatní). Tohle ohýbání práva je začátek konce. Další fakt, je že velká část Evropské populace je naprosto nevzdělaná v mezinárodních záležitostech a historii - nezajímá je to, prostě slepě věří zprávám, mainstream médiím atd. a napadají každého kdo je zdravě skeptický a kritický. Afghanistán, Irák, Libye, Sýrie - když se to hodí, tak na nic čekat nemusíme a prostě jdeme zabíjet. Ale v případě jiných "je vše do nebe volající zločin, porušení práva atd.". Velice se dívím, že ČT2 si dovolila odvysílat dokument o tom jak pařmeni z USA naverbovaný do armády kosí z bunkru civilisty z dronů - babka na poli - sejmout, nějaký lidi - sejmout. Takhle pracuje CIA. Ten jeden týpek ted obchází OSN a za absolutního nezájmu vypráví co musel dělat ve jménu hodných ... A co Irák? Tak jsme lhali no a co, jedeme dál. Sundejme si brýle, vážení. Proti tomu je převzetí Krymu Rusem naprosto dokonalá a profesionálně zvládnutá akce bez excesů a nezdá se, že by tam lidi vybuchovali na ulicích a protestovali. To zpitomělej Evropan nepochopí ... :-P

Neskutecni pokrytci Americane a jejich papouskove.. Dukazy zadne, jen pretrvavajici podpora pro islamisty, kteri dost prohravali. A jako americka humanni odpoved je zabiti dalsich lidi. Jen dnes pri americkem naletu v Syrii, v zemi ktera je pres pul planety od jeji a kde nemaji co delat zabili pri naletu 20 civilistu. Bude to nekdo resit misto toho, ze Rusko stoji prekvapive za svym spojencem?

Zdroj: iDNES.cz

Geo, Eurasia24.cz

Foto: ANNA News / YouTube.com

Reklama

loading...

Ohodnotit článek
(19 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je neděle 20. října 2019 a svátek má Vendelín.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama