iDNES to zase zkouší s „odstrašením Ruska“. Čtenářům už je to pro smích

Severoatlantická aliance publikovala na serveru iDNES v pondělí 13. února zprávu „K odstrašení Ruska dorazila do Evropy americká vrtulníková brigáda“. Čeho tím dosáhla, je patrné z reakcí čtenářů.

NATO má do jednoho z nejčtenějších zpravodajských serverů v ČR přístup prostřednictvím svého informačního centra a portálu natoaktual.cz.

Reklama

Právě z této dílny (viz autorství článku) je poslední „odstrašující“ text na iDNESu, který zastírá agresi Spojených států a dalších západních zemí proti Rusku. K této zemi se z USA přesunují tisíce vojáků, tanky a bitevní helikoptéry.

Zpráva tuto agresi zakrývá tvrzením, že americká 10. bojová letecká brigáda se „na čas stěhuje do Evropy jako součást opatření k odstrašení Ruska“.

Američané spolu s vojáky dalších západních zemí budou v Polsku, Lotyšsku, Rumunsku a Německu „nasazeni“, aby se zde zúčastnili asi devadesáti „nadnárodních cvičení“. Po obrněné technice – tancích Abrams, bojových vozidlech Bradley, houfnicích Paladin a další – se teď blíže k Rusku přesunuje 86 vrtulníků včetně útočných AH-64 Apache.

Kromě „odstrašení Ruska“ článek přináší i vskutku objevné pasáže – například tu, v níž velitel 10. bojové letecké brigády Clair Gill vysvětluje rozdíl mezi pozemními a vzdušnými prostředky: „Pohybujeme se rychleji než ti na zemi…,“ citoval server velitele, který si nejspíš neuvědomil, že existuje určitý rozdíl mezi publikem v jeho domovské zemi a v České republice.

Soudě z nejlépe hodnocených komentářů pod článkem se ale zdá, že bylo dosaženo spíše odstrašení čtenářů. „Vysvětlí mi někdo, co má znamenat tohle strašení Ruskem? Evropa má podle mého větší problém....třeba migraci,“ píše jeden z čtenářů.

Jiný zprávu komentuje takto: „Tak nějak nevím. Z Afriky a Blízkého východu se do Evropy valí statisíce invazních vojáků a Evropa chce pořád odstrašovat Rusko. Vskutku podivné.“

„Nebude lepší k tomu odstrašení Ruska přestěhovat Ameriku do Střední Evropy?“ ptá se další čtenář.

ea24

Reklama

loading...

Ohodnotit článek
(13 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je pátek 20. září 2019 a svátek má Oleg.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama