iDNES to zase zkouší s „odstrašením Ruska“. Čtenářům už je to pro smích

Severoatlantická aliance publikovala na serveru iDNES v pondělí 13. února zprávu „K odstrašení Ruska dorazila do Evropy americká vrtulníková brigáda“. Čeho tím dosáhla, je patrné z reakcí čtenářů.

NATO má do jednoho z nejčtenějších zpravodajských serverů v ČR přístup prostřednictvím svého informačního centra a portálu natoaktual.cz.

Právě z této dílny (viz autorství článku) je poslední „odstrašující“ text na iDNESu, který zastírá agresi Spojených států a dalších západních zemí proti Rusku. K této zemi se z USA přesunují tisíce vojáků, tanky a bitevní helikoptéry.

Zpráva tuto agresi zakrývá tvrzením, že americká 10. bojová letecká brigáda se „na čas stěhuje do Evropy jako součást opatření k odstrašení Ruska“.

Američané spolu s vojáky dalších západních zemí budou v Polsku, Lotyšsku, Rumunsku a Německu „nasazeni“, aby se zde zúčastnili asi devadesáti „nadnárodních cvičení“. Po obrněné technice – tancích Abrams, bojových vozidlech Bradley, houfnicích Paladin a další – se teď blíže k Rusku přesunuje 86 vrtulníků včetně útočných AH-64 Apache.

Kromě „odstrašení Ruska“ článek přináší i vskutku objevné pasáže – například tu, v níž velitel 10. bojové letecké brigády Clair Gill vysvětluje rozdíl mezi pozemními a vzdušnými prostředky: „Pohybujeme se rychleji než ti na zemi…,“ citoval server velitele, který si nejspíš neuvědomil, že existuje určitý rozdíl mezi publikem v jeho domovské zemi a v České republice.

Soudě z nejlépe hodnocených komentářů pod článkem se ale zdá, že bylo dosaženo spíše odstrašení čtenářů. „Vysvětlí mi někdo, co má znamenat tohle strašení Ruskem? Evropa má podle mého větší problém....třeba migraci,“ píše jeden z čtenářů.

Jiný zprávu komentuje takto: „Tak nějak nevím. Z Afriky a Blízkého východu se do Evropy valí statisíce invazních vojáků a Evropa chce pořád odstrašovat Rusko. Vskutku podivné.“

„Nebude lepší k tomu odstrašení Ruska přestěhovat Ameriku do Střední Evropy?“ ptá se další čtenář.

ea24

loading...

Ohodnotit článek
(13 hlasujících)

Přečtěte si

 • Obkličování Ruska pokračuje, hlasování v OSN však o „izolaci“ nesvědčí

  Slábnoucí pozice Spojených států a poněkud iluzorní představa o údajné izolaci Ruska. I to lze o současné mezinárodněpolitické situaci vyčíst z nedávného hlasování v OSN o stažení ruských mírových vojsk z Podněstří. Na druhou stranu v samotném „blízkém zahraničí“ nevypadá situace pro Rusko růžově, když obkličování země politickým i vojenským vlivem NATO nadále postupuje.

 • Je Putin opravdu připraven „hodit“ Írán přes palubu?

  Ve svém dalším znamenitém rozboru analytik Saker přináší odpovědi na otázky, které musely přijit na mysl každému, kdo sleduje situaci na Blízkém východě. Rozkrývá mimořádně komplexní hru, kde věci nejsou zdaleka takovými, jakými se zdají být, ať už se týkají vztahů Ruska a Izraele, pozic Íránu a šíitských sil, prostředků a především konečných cílů nejvýznamnějších účastníků syrského konfliktu. Článek vyšel v českém překladu na serveru Zvědavec.

 • Ruští experti: Sestřelené Tomahawky důkladně zkoumáme, výsledkům přizpůsobíme vývoj

  Zachovalé celky, ale i fragmenty západních raket sestřelených nedávno nad Sýrií jsou „velmi zajímavé“ pro ruské experty, kteří se zabývají vývojem vojenských radioelektronických prostředků. „Poznatky získané během prozkoumání amerických křídlatých raket Tomahawk, které před nedávnem předala Rusku Sýrie, budou využity při konstrukci nových prostředků radioelektronického boje (REB),“ prohlásil poradce náměstka generálního ředitele koncernu Radioelektronické technologie (KRET) Vladimir Michejev.

 • Rostislav Iščenko: „Stalinistickým kurzem“

  Naši západní partneři jsou při svých pokusech o zkrocení ruské vlády, která se stala příliš nezávislou, vynalézaví, ale ne důslední. Ještě před několika lety bojovali proti Kremlu pod heslem „Putin je dnešní Stalin“. Ale Obama ještě nebyl „chromou kachnou“ a ani nejpokročilejší experti CIA a NSA netušili, že Trump se bude ucházet o post prezidenta, když se počátkem roku 2016 ukázalo, že Putin nejen že není „Stalinem dneška“, ale je kritizován, že v domácí a zahraniční politice nepoužívá stalinistické metody.

 • Jedno slovo pro pět let vývoje Číny: Průlom

  Zatímco významná část světa se v uplynulých pěti letech potácela v důsledcích vrcholu globální ekonomické krize, Čínská lidová republika prodělávala nebývale pozitivní změny nejen v hospodářské či sociální sféře, ale například i v oblasti inovací. Podrobněji o těchto změnách hovořil ve svém projevu čínský premiér Li Kche-čchiang.

 

 

 

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru