Trump nařídil zásah v Jemenu. Světové agentury náhle informují o mrtvých civilistech

V průběhu prezidentství Donalda Trumpa se zřejmě budeme dozvídat mnohem více o civilistech zabitých americkou armádou, než jak to bylo „obvyklé“ v časech jeho předchůdců. Zvlášť pokud zásah nařídí přímo nová hlava Spojených států.

Česká tisková kancelář na svém domovském zpravodajském serveru v neděli 29. ledna zveřejnila zprávu, jaká byla za Obamovy éry v mainstreamových médiích vzácností: při americkém útoku umírají civilisté.

„Trump nařídil zásah v Jemenu, zemřeli islamisté a možná civilisté“ – přesně tak zní titulek zprávy na Českých novinách. Zpráva se – jak jinak – opírá o informace vyslané do světa „svatou trojicí“, totiž agenturami, které mají nesmírný vliv na světové veřejné mínění – AP, AFP a Reuters.

Ve zprávě se v jednom kontextu dočteme, že podle AFP „na místě přišlo o život zřejmě i několik civilistů“ a že „s odvoláním na amerického vojenského činitele informovala agentura Reuters, že zásah proti ústředí Al-Káidy nařídil prezident Donald Trump“.

Pozoruhodná je přepečlivá snaha o objektivitu, kdy slovo dostala i protistrana – totiž Al-Káida. Podle ní při Trumpově „masakru“ zemřely i ženy a děti. Jedna z uvedených agentur hovoří až o „šestnácti obětech“ a druhá dokonce o „deseti mrtvých ženách a třech dětech“.

Čím to je, že hned při první „Trumpově“ vojenské akci mají světové agentury tolik péče o civilisty? Že by zájem na kvalitnější zpravodajské práci?

Geo, Eurasia24.cz

Ohodnotit článek
(6 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je pátek 20. září 2019 a svátek má Oleg.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama