Začíná frontální mediální útok na AfD. Nesmí být příkladem

Východní Němci a Alternativa pro Německo způsobili volebním úspěchem AfD v Meklenbursku-Předním Pomořansku nejen zemětřesení na německé politické scéně, ale současně ještě více vyděsili globální oligarchy. Znovu nabourali hroutící se systém, který byl po celé poválečné období založen na západní hegemonii, ovládající všechny evropské strany s takzvaně „tradičním programem“.

Nyní „světové agentury“ plní úkol diskreditace AfD řazením jejích voličů mezi populisty, primitivy, nevzdělance, rasisty a xenofoby. Česká tisková kancelář zdůrazňuje, že „lidé, kteří AfD dali hlas, jsou v porovnání s voliči sociální nebo křesťanské demokracie méně vzdělaní“. Hlavně nepřipustit, že subjekt à la AfD může být zcela životaschopnou a úspěšnou alternativou s širokou podporou napříč společností, včetně akademicky vzdělaných lidí.

Alternativa pro Německo lépe než všechny ostatní strany bodovala u manuálně pracujících, samostatně výdělečně činných i nezaměstnaných. Více hlasů než ostatní strany získala také od lidí s nízkým vzděláním (28 procent), u těch s vyšším vzděláním (15 procent) zaostala výrazně za SPD a CDU,“ vyzdvihuje ČTK výsledky jistě objektivního průzkumu.

A dále naznačuje, že strana uspěla díky akcentování „nízkých“ témat, jako migrace či sociální spravedlnost. Jde o témata, jejichž obsah stabilizuje a tmelí jakoukoliv společnost, zatímco globální oligarchie usiluje o pravý opak – proto se tolik bojí Alternativy pro Německo a dalších „protisystémových“ stran.

Současně přestává fungovat po desetiletí osvědčené manipulativní dělení společnosti na „pravici“ a „levici“, jestliže takzvaně levicová řešení zanesla do svých tezí a programů celá řada takzvaně pravicových („populistických“) partají – kromě AfD je typickým příkladem francouzská Národní fronta nebo severští Praví Finové. Pro leckoho může být v tomto kontextu údivu hodná, přesto však vcelku přirozená koalice SPO a SPD v našich krajských volbách.

Nastává zmatek, a tak je nutno zdůrazňovat ohrožení naší, byť ústavami zakázané, ale de facto platné, státní ideologie – liberalismu coby zdroje sváru, chaosu a degradace: „Ti přesvědčení, ustrašení a frustrovaní to znovu udělali, tentokrát v Meklenbursku-Předním Pomořansku. V Alternativě pro Německo zvolili neliberální, ženám a cizincům nepřátelskou stranu, a dopomohli jí tak podeváté do jednoho ze zemských sněmů,“ vybírá ČTK citaci listu Frankfurter Rundschau.

Najde se i u nás jednotná antiliberální, vlastenecká politická síla, stavící nikoliv na hysterickém a agresivním vyvolávání strachu a laciných politických heslech – jako je tomu doposud –, ale na komplexním a seriózním programu založeném na „pravé“ morálce a příslušnosti k národní svébytnosti a „levé“ sociální spravedlnosti?

Geo, Eurasia24.cz

Grafika: Eurasia24.cz

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je pátek 23. srpna 2019 a svátek má Sandra.
 
Reklama

 

 

Nejčtenější články - Média

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama