The Daily Telegraph: Ve všem má prsty EU a USA

Některé evropské sdělovací prostředky pomalu začínají „jít do sebe“. Po dlouhém a zřetelně z přinucení vedeném protirusky zaměřeném období se na stránkách západního tisku začínají objevovat zcela objektivní články.

V elektronické podobě britského deníku The Daily Telegraph se objevil článek, jehož autor popisuje, kdo je odpovědný za všechny problémy na Ukrajině. A ať už se to zdá jakkoli podivné nebo nepravděpodobné, na rozdíl od bulváru, který všechno hází na Kreml, příčinu všech problémů se autor rozhodl hledat na Západě.

Jak se prokázalo, příčinou ukrajinské katastrofy a také posílení proruských nálad ve východní části Ukrajiny je „nestydatá snaha Evropské unie podporované Spojenými státy začlenit Ukrajinu do svého neustále se rozšiřujícího impéria“. The Telegraph poukazuje na to, že to byla právě nemístná tolerance a břídilství evropských politiků, které vedly ke všem současným problémům Ukrajiny.

Současně pak, jak prohlašuje autor článku v britském deníku, východní část Ukrajiny nepodpořila protiruské postoje Západu. Právě naopak, EU a USA, toužící zatáhnout do své protiruské „bandy“ Ukrajinu, dosáhly odtržení Donbasu od Ukrajiny.

Tak takhle tedy vidí britský deník hlavní příčiny konfliktu na Ukrajině. I když je to paradoxní, obviňuje z problémů na Ukrajině Západ – a hlavně pak Brusel a Washington. K tomu The Telegraph ještě poznamenává, že USA a EU jsou prakticky bezmocné, protože nejsou schopny plně kontrolovat situaci.

To vše je pak dalším „varovným zvoncem“ pro politiky podporující protiruské nálady – varováním, že jejich plán na ostrakizaci Ruska a získání nových území nevyšel a že je načase přemýšlet o vlastním odchodu. Vždyť dokonce i jejich vlastní tisk poukazuje na „přehmaty“ západních politiků.

Anton Orlovskij

Překlad: mbi, Eurasia24.cz

Zdroj: politikus.ru

photo credit: Kiev, Ukraine via photopin (license)

Reklama

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je úterý 22. října 2019 a svátek má Sabina.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama