Biden svým krutým cynismem dorazil Srby, ČTK ho velebí

„České“ sdělovací prostředky přesně v souladu s předepsanými notami mediálně zahlazují brutální vyvraždění tisíců Srbů silami NATO v roce 1999. Veřejnoprávní ČTK, která svým servisem zásobuje všechna v tuzemsku působící mainstreamová média, velebí amerického viceprezidenta Joe Bidena coby posla smíření, zatímco obyčejné Srby jako obvykle pasuje do role „ultranacionalistické zvěře“.

Mezi obyvateli Kosova, které v roce 2008 vyhlásilo nezávislost na Srbsku, jsou Spojené státy velmi populární. Kosované považují Washington za svého zachránce, vyzdvihují zejména to, že díky náletům NATO pod vedením Američanů skončilo zabíjení etnických Albánců, kterého se během konfliktu dopouštěly srbské síly,“ píše ve zprávě ČTK s pečlivě voleným slovníkem – viz tučné.

O počtech údajně „zabitých etnických Albánců“ zpráva pro jistou mlčí, aby nevyhřezl kontrast s tisíci vyvražděnými Srby, zabitými bezprostředně při náletech NATO i později v jejich důsledku.

Ale protože pravda pomalu, ale jistě vyvěrá na povrch a o vyhlazených Srbech už díky alternativním webům nelze mlčet, Biden se pokusil tuto strašlivou skutečnost zbagatelizovat a smést ze stolu vyjádřením „soustrasti rodinám těch, kteří zahynuli během válek v 90. letech, včetně těch zabitých v důsledku náletů NATO“.

Zpráva s tímto projevem nebetyčného cynismu pak rychle přechází v tradiční odvedení pozornosti od tématu k dehonestaci Srbů, kteří si dovolili proti Bidenově návštěvě protestovat. ČTK je opět nazývá „srbskými ultranacionalisty“ a ztotožňuje je s další obětní skupinou globálního mediálního lynče – voliči Donalda Trumpa.

„Srbským ultranacionalistou“ je už v mainstreamových médiích bezmála každý, kdo se snaží nezapomenout na úmyslně zabité civilisty – ženy i děti –, na zemřelé v důsledku rakoviny po použití ochuzeného uranu, na totálně zničenou infrastrukturu, budovanou generacemi Jugoslávců a neobnovitelnou ani miliardami půjček od MMF, v jehož spárech se trýzněné a bezbranné Srbsko rázem ocitlo.

Zato už za pár dní nás stejná média budou krmit připomínkou „strašlivé ruské okupace v srpnu 1968“ a z nejzapadlejší vísky přinášet svědectví pamětníka, kterému sovětská kolona při průjezdu vesnicí shodila plot.

Geo, Eurasia24.cz

Grafika: © Eurasia24.cz

Ohodnotit článek
(1 hlas)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je pátek 18. října 2019 a svátek má Lukáš.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama