Odpornost jménem Eurovize

Po předloňském deviantním vítězství exhibicionisty Thomase Neuwirtha („Conchita Wurst“) v soutěži Eurovision Song Contest se zdálo, že nic nechutnějšího v tomto stále úchylnějším podniku už nastat nemůže. Letošní ročník ukázal, že může.

Že vítězství ukrajinské zpěvačky Susany Džamaladinovové v této „striktně nepolitické“ soutěži je jasně politické, vědí úplně všichni.

Otřesné jsou ale dvě věci: jak nepokrytě už dělají blbce z milionů lidí, a hlavně jak důmyslně to nachystali, abychom tento fakt prostě spolkli a posléze nestrávený vyloučili, zatímco to hlavní – omáčku, v které plaval – hezky snědli a nechali se jí vyživit.

Nachystané to bylo zhruba takto:

- Nacionalismus, chuť nenávidět Rusko a vraždit „Moskaly“ na Ukrajině klesá s tím, jak klesá tamní HDP, hodnota měny a počet pracovních míst – bylo potřeba jej trošku „napumpovat“ nevinným vlastenectvím prostřednictvím mírumilovné aktivity, jakou je mezinárodní pěvecká soutěž s „evropským renomé“.

- Současně s tím se pokusit rozdmýchat „vzdor krymských Tatarů“; vybrat tmavookou brunetku s typickým a píárově dobře foremným jménem, vymyslet dojemný příběh o trápení prababičky, zabalit to do srdcervoucí písničky a do ještě více srdcervoucího vystoupení.

- A teď první pozor: v průběhu soutěže s pomocí údajných „bookmakerů“ a korporátních médií působit na veřejné mínění tak, že favoritem je ruský interpret: „Rusko je největším favoritem bookmakerů na vítězství v letošním finále písňové soutěže Eurovision Song Contest. Jedním z důvodů je i to, že Moskva nešetřila na přípravu a průběh okázalého představení finalisty Sergeje Lazareva.“

- Nechat vyhrát Ukrajinu a v kontrastu se zmíněným očekáváním „bookmakerů“ a zmanipulované veřejnosti – z velké části mladých lidí, na které tato ryze politická soutěž cílí – maximálně „potupit Rusko“.

- A dále tímto „vítězstvím“: vzedmout vlnu upadajícího umělého národovectví a (sebe)vražedného nacionalismu na Ukrajině; zkusit opětovným nastolením „krymské otázky“ etnicky rozleptat Krym, který globální oligarchové nutně potřebují k vojenskému napadení Ruska; provést další informační ofenzívu v hybridní válce vedené proti Rusku.

- A teď druhé pozor: zatímco v oficiální zprávě o „výročí konce války“ veřejnoprávní Česká tisková kancelář ani jednou(!) neuvedla slovo „sovětský“, v reportáži o Eurovizi je slovo „sovětský“ uvedeno rovnou čtyřikrát, vždy v negativním významu.           

- No a nakonec samozřejmě zařídit Ukrajině pořadatelství této blbosti v příštím roce.

Kdo vyhraje? Gruzínka? Pacient nemocnice v Aleppu? Humanoid?

Geo, Eurasia24.cz

Grafika: Mikaf, Eurasia24.cz

Reklama

Ohodnotit článek
(1 hlas)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je pátek 18. října 2019 a svátek má Lukáš.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama