Proč Západ stále démonizuje Rusko? Odpovídá film zajímavý fakty i estetikou

Proč si chce Západ podrobit Rusko? Proč je Rusko neustále démonizováno s použitím těch nejpodlejších lží? Jaké jsou principiální rozdíly mezi takzvanou západní a ruskou civilizací? Na tyto a řadu dalších otázek jasně odpoví půlhodinový dokument Значение истории – Význam historie, nyní s českými titulky.

V dokumentu vystupují současní přední ruští intelektuálové, jako například Nikolaj Starikov, který ve filmu komentuje (podobně jako například propagátor Koncepce společné bezpečnosti a rektor Petrohradské státní zemědělské univerzity Viktor Jefimov a další osobnosti) historické vztahy mezi Ruskem, resp. ruskou civilizací a takzvaným Západem.

Kolektivismus a snaha o spravedlnost, tak bych zformuloval dva základní principy naší civilizace,“ říká ve snímku Nikolaj Starikov. Jedním z hlavních motivů filmu je historická snaha Západu démonizovat a dehonestovat Rusko, která se stupňuje zejména v obdobích, kdy v čele Ruska stojí lidé snažící se o politiku nezávislou na Západu. „Západ samozřejmě velmi chce vystupovat v pozici bojovníka za všechno dobré proti všemu špatnému, a to znamená, že svého protivníka musí démonizovat, musí ho obvinit ze všech hříchů,“ uvádí se také v dokumentu.


Námět: NWOO

Foto: YouTube.com

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je pátek 18. října 2019 a svátek má Lukáš.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama