Válka v Zálivu, 1991 – stejné lži jako ty dnešní. Podívejte se na video, než zmizí

Při masáži CNN ji tehdy většina z nás vnímala jako jediný způsob, jak odčinit „bezpráví páchané agresivním Irákem na malém nezávislém Kuvajtu“. Jako „boj demokracie proti diktátorskému režimu Saddáma Husajna“. O smrti desetitisíců iráckých civilistů se dodnes nemluví, stejně jako o faktu, že i tato válka byla jednou z událostí, které působí dnešní evropský zmar.

Jaká byla role Čechoslováků v tomto prvním popuštění uzdy Spojených států v čerstvě unipolárním světě? Dokud je ještě video přístupné, podívejte se na výpověď přímého účastníka té války, styčného důstojníka československé jednotky Petra Pelikána, dnes arabisty a islamologa. Je to jeden z rozhovorů, který Česká televize neuhlídala, má necelé čtyři minuty a stojí za to:


PhDr. Petr Pelikán, (* 22. listopadu 1964) je český orientalista, arabista, překladatel a analytik. Je honorárním konzulem Súdánu v České republice.

Námět: Zvedavec.org

photo credit: Tank graveyard (Kuwait) 02 via photopin (license)

Ohodnotit článek
(2 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je neděle 20. října 2019 a svátek má Vendelín.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama