Demonstrace za Němcova a Savčenkovou. Proti Rusku

Zatímco se ČTK a další média působící v tuzemsku snažila vykreslit demonstraci k připomínce výročí smrti ruského liberála Borise Němcova coby projev lidí, kterým jde o dobro ruské země (viz pečlivě vybrané fotografie zde a zde), jiné záběry ze sobotní akce vypovídají o tom, že účastníci demonstrace šli zcela proti zájmům Ruska.

Jak ukazují v českých médiích nezveřejněné záběry z demonstrace, průvod s ukrajinskými vlajkami a za zpěvu něčeho, co mělo být ukrajinskou hymnou, požadoval propuštění Naděždy Savčenkové. Ta v Rusku čelí obvinění ze spoluúčasti na smrti dvou ruských novinářů, čehož se Západ vytrvale snaží zneužít a udělat ze Savčenkové hrdinku, oběť a ikonu ostře protiruského „boje za nezávislost Ukrajiny“:
ČTK sice píše, že „Němcov kritizoval Kreml za zhoršující se ekonomickou situaci“, ale nenapíše, že v roce 1998, kdy byl tento oblíbenec americké diplomacie vicepremiérem, Rusko ekonomicky zbankrotovalo a sociálně v podstatě zkolabovalo (ruský stát se v platební neschopnosti ocitl 17. srpna, Němcov ve funkci skončil 28. srpna 1998).

Veřejnost tak nadále čelí mediální masáži a manipulaci, jejímž důsledkem má být mimo jiné přejmenování pražského náměstí Pod Kaštany, kde sídlí Velvyslanectví Ruské federace, a pojmenování tohoto náměstí právě po Němcovovi.

Foto: YouTube.com

Reklama

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je neděle 17. listopadu 2019 a svátek má Mahulena - Den boje za svobodu a demokracii.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama