Bída, hlad a utrpení? Podívejte se na video ze Severní Koreje bez komentáře

Bída, hlad, utrpení, podvyživené děti, nešťastní lidé bez výrazu, prázdné ulice, silnice bez aut. Právě takto korporátní média nejčastěji popisují „nejuzavřenější zemi světa“, Korejskou lidově demokratickou republiku. Jak je to doopravdy?

Život v této po desetiletí embargy zatížené zemi má jistě k prosperitě podle západních definic daleko. Ale jak daleko má k uvedenému popisu, který mainstreamoví novináři zarputile a bez jakékoliv změny užívají od začátku devadesátých let, kdy zemi postihla hospodářská katastrofa? Nezměnilo se od té doby něco?

Své mohou autenticky vyprávět tisíce turistů, kteří tuto zemi – existující bez nadsázky v jiném systému – v nedávné době navštívili, na rozdíl od drtivé většiny novinářů. Na internetu se proto objevuje stále více videí, která ukazují, jak život v ulicích velkých severokorejských měst, ale i na venkově v současnosti vypadá.

Šestiminutové video, které přináší Eurasia24.cz, je unikátní v tom, že oproti drtivé většině současných záběrů z KLDR není pořízeno z turistického autobusu, ale z prosté chůze ulicemi Pchjongjangu.

Záměrně vynecháváme faktografické údaje o KLDR, o těch až jindy, a také další komentář k následujícímu videu z loňského roku, byť ani tento neutrální přístup nejspíše nebude stačit k tomu, abychom předešli zuřivé kritice a nařčení z obhajoby „nejbrutálnějšího režimu světa“:


Foto: YouTube.com

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je neděle 20. října 2019 a svátek má Vendelín.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama