Bruce Gagnon: Trump je jen herec, americkým oligarchům jde o přístup k Arktidě

Korporace budou tlačit na zničení Ruska stále víc i s postupujícím oteplováním planety a táním ledu v Arktidě. V rozhovoru s ruským novinářem Konstantinem Sjominem to uvedl dlouholetý americký bojovník proti válce Bruce Gagnon.

Ke konfliktu s Ruskem nyní podle něj spěje celá americká politika a za oceánem je na válku systematický připravována společnost i ekonomika, založená z velké části na vojenském průmyslu.

Děje se tak bez ohledu na to, kdo sedí v Bílém domě a jakou zahraniční politiku momentálně razí americký prezident, u něhož lze pozorovat smířlivá gesta vůči Rusku.

„Myslím, že je teď těžké přesně zformulovat a pochopit, jaká je skutečná vnější politika Trumpa. Každý den probíhají nějaké změny. Vypovídá to o několika věcech. Zaprvé o tom, že není úplně zkušený. Zadruhé to hovoří o jeho možném přání vybudovat lepší vztahy s Ruskem. Jenže Trump tento proces neřídí,“ řekl Bruce Gagnon.

„Vláda (v USA) patří korporacím, oligarchům, právě oni řídí zemi i její vnější politiku. Oni privatizovali vnější politiku USA, která nemá nic společného s demokratickým procesem. Všemu vládnou korporace,“ uvedl americký aktivista.

Osobně jej znepokojuje, že Rusko představuje čím dál větší problém pro těžební společnosti, které si dělají zálusk na arktické zdroje, stále lépe přístupné v důsledku oteplování planety a tání ledu v severních oblastech:

„Chtěly by rozčlenit Rusko na malé státy, proto se tak zajímají o výměnu vedení země. Ta by jim otevřela přístup k Arktidě, k jejím zásobám ropy a přírodního plynu – všem je známo, že Rusko má nejrozsáhlejší arktickou hranici. Právě tito lidé ve skutečnosti řídí procesy ve Washingtonu. Trump je pouze herec.“

Z obdobných důvodů se oligarchové, řídící americkou politiku, snaží oslabit Rusko a Čínu pokusy o narušení jejich spolupráce. „Oni se snaží rozdělit Rusko a Čínu. Nemyslím si, že se jim to podaří, ale strategie je právě taková. Rusko a Čína jsou vůči sobě navzájem zainteresovány,“ konstatoval Gagnon s tím, že ze stejného důvodu je důležitá soudržnost například Sýrie a Íránu.

„Jestli Rusko nebo Čínu dokáží vyřadit ze hry, pak pro USA bude mnohem jednodušší poradit si s tím, kdo zůstane. V tom spočívá strategie Washingtonu: vrážet klíny a pak každého vyřídit po jednom.“ Jak ale podotkl, pokud Rusko a Čína nebo Sýrie a Írán vydrží pospolu, zůstane to pro Spojené státy problém.

Geo, Eurasia24.cz

Zdroj: agitblog.ru

loading...

Ohodnotit článek
(14 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

Nejčtenější články - Jak to je s...

 • Život v USA – komu stojí za to?
  Pracuji v moskevské pobočce jedné z největších amerických průmyslových korporací. V práci jsem často jezdil na služební cesty do USA, a mám proto alespoň představu o práci ve velké americké inženýrské firmě.
  neděle, 11 listopad 2018 00:01 Přečteno 8407 krát
 • Od roku 1945 až do dneška: USA zabily 20 až 30 milionů lidí
  Je to fakt, nikoliv analýza, ani názor – „svobodné a otevřené mezinárodní uspořádání“, které Spojené státy podporují od roku 1945, stálo životy 20 až 30 milionů lidí na celém světě. Žádnému prezidentovi, bez ohledu na to, kdo jím byl, se nepodařilo zpomalit rytmus této smrtící mašinérie.
  neděle, 02 prosinec 2018 17:32 Přečteno 5952 krát
 • Bruce Gagnon: Trump je jen herec, americkým oligarchům jde o přístup k Arktidě
  Korporace budou tlačit na zničení Ruska stále víc i s postupujícím oteplováním planety a táním ledu v Arktidě. V rozhovoru s ruským novinářem Konstantinem Sjominem to uvedl dlouholetý americký bojovník proti válce Bruce Gagnon.
  pondělí, 05 listopad 2018 22:54 Přečteno 5022 krát
 • Západ prohrává, a tak doslova útočí na Čínu a Rusko „zleva zprava“
  Šílenost a odpornost západní protičínské propagandy přivedly některé mé přátele z Číny až k pláči. Pomatenost toho, co se tvrdí a píše v USA a Evropě o Číně (a samozřejmě i o Rusku), nyní jasně odráží frustraci a hrubost navztekané poražené strany. Člověk by měl dokonce chuť západní impérium politovat,…
  čtvrtek, 01 listopad 2018 21:56 Přečteno 3512 krát

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru