JP

JP

Moskvě není jasné, co dělají USA v Sýrii

Moskvě není jasné, co konkrétně dělají USA v Sýrii a proč výsledky této činnosti jsou tak minimální, řekl ministr zahraničních věcí RF Sergej Lavrov. „Vidíme velmi málo konkrétních věcí, které by vysvětlily, co konkrétně dělají Američané v Sýrii a proč jsou minimální výsledky takového počtu bojových náletů… Myslím, že za 25 tisíc náletů tam bylo možné celou Sýrii rozbít na třísky,“ řekl ministr v interview televiznímu kanálu NTV.

Zdroj: Sputnik ČR

Rusko dostalo za Mistraly dvakrát více, než zaplatilo

Rusko už dostalo základní část kompenzace za zrušení smlouvy na dodávku Mistralů. V rublovém ekvivalentu daná částka dvakrát převyšuje výši prostředků, které byly původně zaplaceny, řekl ministr průmyslu a obchodu RF Denis Manturov. „Rentabilita je kvůli devalvaci: platili jsme vycházeje z rozpočtu, který byl vytvořen v rublech, kvůli kurzu to vychází dvakrát více, proto jsme v rublech vyhráli přesně dvakrát více,“ řekl Manturov.

Více: http://cz.sputniknews.com/byznys/20150918/1173064.html

Donbas pomalu vstává na vlastní nohy

Hospodářská situace v Doněcké lidové republice (DLR) se pomalu zlepšuje. Vyplývá to z údajů zveřejněných ministerstvem sociálně-ekonomického rozvoje této válkou zmítané donbaské republiky. Za čtyřměsíční období od počátku letošního března do konce června se znatelně zlepšila především situace v oblasti zásobování, kdy se rozsah sortimentu spotřebního zboží zvětšil o 36 procent. Pro obyvatele DLR je neméně pozitivní fakt, že podniky na území republiky zvýšily výrobu i počet pracovních míst. Informace zveřejnila agentura RIA Novosti.

Čínský rozvoj pro Tibet

Vyvěšování tibetských vlajek na radnicích českých měst kýžený výsledek iniciátorům této teatrální akce nepřineslo a zejména nijak nepomohlo samotnému Tibetu. Reálné výsledky a pomoc obyvatelům Tibetu naproti tomu přináší snaha čínské vlády o infrastrukturní rozvoj oblasti a zkvalitnění dopravního spojení Tibetu s vnitrozemím. Na konci loňského roku byla délka silniční sítě v původně zaostalém Tibetu celých 75 tisíc kilometrů. A už v příštích dnech má být dokončena dálnice mezi Linzhi a Lhasou. (ea24)

Suroviny netvoří ani polovinu ruského exportu

Západní média často opakují mýtus o tom, že „drtivou většinu ruského vývozu tvoří ropa a plyn“. Že to není pravda, potvrzují oficiální údaje o ruském exportu za loňský rok. Celkový objem ruského vývozu do zahraničí činil bezmála 500 miliard dolarů, z čehož surovinová produkce, tedy nejen ropa a plyn, činila necelou polovinu a 51,5 % připadlo na nesurovinovou produkci. Ministerstvo hospodářského rozvoje RF vypracovalo „cestovní mapu“, podle které má roční objem exportu nesurovinové produkce do roku 2018 vzrůst na 340 miliard dolarů.

New York Times se odkopal: džihád je láskyplný a dokonce i hravý

Proč Eurasia24.cz cituje především z ruských a jiných nezápadních informačních zdrojů? Protože západní „mainstreamová“ média považuje za nástroje jejich vlastníků – globální oligarchie – k vedení informační války, jejíž cíle se zcela shodují s cíli horké války. Ať už jde o její ukrajinskou, jemenskou nebo syrskou frontu či přímé dopady na Evropu. Tentokrát činíme výjimku a odkazujeme na článek v New York Times.

Informace o historii nabídne ruská alternativa Wikipedie

V následujících dvou až třech letech má být v Rusku vydána mnohosvazková encyklopedie historie, jejíž elektronická verze může nahradit Wikipedii. A to v případě všech materiálů, které se týkají historie a obsahují historické odkazy.

Další dítě sankcí: ruské procesory pro čínské počítače

Čínský producent Lenovo vede rozhovory s ruskou společností T-platforms o používání mikroprocesorů Baikal Electronics ve svých produktech. Informaci přinesly ruské noviny Vedomosti s odvoláním na zdroj blízký ministerstvu průmyslu Ruské federace.

Generální ředitel společnosti Lenovo v Rusku, státech SNS a východní Evropě Gleb Mišin informaci potvrdil s upřesněním, že se jedná o využití ruských procesorů jak v osobních počítačích, tak i v mobilních zařízeních společnosti Lenovo. Věří, že technika Lenovo s ruskými procesory se bude těšit důvěře státních zákazníků, což může společnosti pomoci v konkurenčním boji.

Rusko odsekává chapadla atlantické oligarchie

Rusko v minulých dnech učinilo další podstatné kroky k tomu, aby se vymanilo z chapadel parazitující západní oligarchie. A opět dalo světu názorný příklad, co dělat pro znovuzískání suverenity.

Zcela spolehlivě platí, že co je v západním mediálním mainstreamu popisováno jako škodlivé pro svobodu, demokracii a lidská práva v Rusku, to je naopak blahodárné pro obyvatele této země a jejich potomky. Rusko se pomalu, ale jistě vymaňuje ze sevření Západu, který se na tuto zemi přisával nikoliv po dobu posledního čtvrtstoletí, ale postupně už od poloviny padesátých let minulého století.

Rusové chystají další překvapení pro syrskou kampaň. Mluví se o Ka-52 Alligator

Ruská i západní média v posledních hodinách informují o novém zbraňovém systému, který Rusko pravděpodobně nasadí v Sýrii. Má jít o obávaný bojový vrtulník Kamov Ka-52 Alligator.

Strana 1 z 2

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru