Proboha jak proti nim chtějí vyhrát válku?

Letošní připomínka vítězství nad fašismem ukázala, jak totálně mimo mísu jsou všichni, kteří se pokoušejí rozdmýchat válku s Ruskem.

Možná je to tím, že zoufale zadluženým západním ekonomikám už nic jiného nezbývá. Možná je to tím, že vzdělávací systémy v USA a Evropě už zdegradovaly natolik, že nejsou schopny produkovat racionálně a v souvislostech uvažující jedince včetně politických vůdců. Možná je to tím, že mediální prostředky uvrhly miliony lidí (hlavně ve střední a východní Evropě) do hromadné hypnózy, jakou jsme ještě před třemi lety nechápali u Ukrajinců.

Možná je to tím vším dohromady, každopádně síly pokoušející se vyvolat válku s Ruskem z nějakého důvodu věří, že nad Ruskem lze vojensky zvítězit, ať už s použitím jaderných nebo konvenčních zbraní.

Kdo sledoval dění v Rusku a chování ruských lidí po celém světě devátého května 2018, musí si zákonitě položit otázku: jak si někdo může myslet, že lze vyhrát válku proti Rusům?

Jak si někdo může myslet, že sebere dostatek lidí, zdrojů, podpory, energie, zkrátka čehokoliv za situace, kdy v Americe demonstrují proti vládě učitelé, v Německu zaměstnanci průmyslu, ve Francii úplně všichni a v Rusku… v Rusku pochodují ulicemi miliony lidí hrdých na svou zem, na svého prezidenta, na svou armádu a především na své předky, jejichž portréty nesou nad svými hlavami.

Ano, miliony – „nesmrtelných pochodů“ se jen v ruských městech zúčastnilo 10,4 milionů lidí, kteří nezapomněli na své předky, na jejich dílo a hrdinství. Jak si někdo může myslet, že by se tito lidé vykašlali na odkaz svých předků a s otevřenou náručí by vítali „šiřitele demokracie a lidských práv“?

Jakákoliv válka s Ruskem dopadne pro Západ stejnou katastrofou, jakou skončila pro fašistické Německo v květnu 1945. Rusko má milionovou armádu se zbraněmi, po kterých touží půlka světa. Rusko má dva a půl milionu vycvičených záložáků, kteří nebudou mít problém vzít do ruky zbraň a postavit se nepříteli.

A hlavně: Rusko má desetimiliony lidí, mužů i žen, mladších i starších, lidí, kteří stejně jako jejich dědové a babičky před třiasedmdesáti lety udělají cokoliv, než aby dovolili nepříteli pokořit jejich zem.

Na jejich straně jsou – stejně jako tehdy – ty nejsilnější zbraně: nikoliv Tu-160 a S-400, ale PRÁVO a PRAVDA.

Kdokoliv, kdo chce na tyto miliony a miliony odhodlaných Rusů poslat pár set tisíc profesionálních vojáků ze Západu (kteří navíc, mírně řečeno, nejsou přesvědčeni o smysluplnosti takové mise) a chtít po nich, aby dobyli a udrželi bohatou a plodnou ruskou zem, patří na doživotí za mříže.

Padlým sovětským vojákům se sluší poděkovat. Stejně jako se sluší poděkovat jejich potomkům nejen v Rusku, ale i na Ukrajině, v Bělorusku, v Kazachstánu a kdekoliv jinde – včetně ČR – kde sebrali odvahu a vzpomenuli všechny ty, kteří nám umožnili žít naše životy.

Geo, Eurasia24.cz

Foto: repro YouTube.com

Ohodnotit článek
(40 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru