Proboha jak proti nim chtějí vyhrát válku?

Letošní připomínka vítězství nad fašismem ukázala, jak totálně mimo mísu jsou všichni, kteří se pokoušejí rozdmýchat válku s Ruskem.

Možná je to tím, že zoufale zadluženým západním ekonomikám už nic jiného nezbývá. Možná je to tím, že vzdělávací systémy v USA a Evropě už zdegradovaly natolik, že nejsou schopny produkovat racionálně a v souvislostech uvažující jedince včetně politických vůdců. Možná je to tím, že mediální prostředky uvrhly miliony lidí (hlavně ve střední a východní Evropě) do hromadné hypnózy, jakou jsme ještě před třemi lety nechápali u Ukrajinců.

Možná je to tím vším dohromady, každopádně síly pokoušející se vyvolat válku s Ruskem z nějakého důvodu věří, že nad Ruskem lze vojensky zvítězit, ať už s použitím jaderných nebo konvenčních zbraní.

Kdo sledoval dění v Rusku a chování ruských lidí po celém světě devátého května 2018, musí si zákonitě položit otázku: jak si někdo může myslet, že lze vyhrát válku proti Rusům?

Jak si někdo může myslet, že sebere dostatek lidí, zdrojů, podpory, energie, zkrátka čehokoliv za situace, kdy v Americe demonstrují proti vládě učitelé, v Německu zaměstnanci průmyslu, ve Francii úplně všichni a v Rusku… v Rusku pochodují ulicemi miliony lidí hrdých na svou zem, na svého prezidenta, na svou armádu a především na své předky, jejichž portréty nesou nad svými hlavami.

Ano, miliony – „nesmrtelných pochodů“ se jen v ruských městech zúčastnilo 10,4 milionů lidí, kteří nezapomněli na své předky, na jejich dílo a hrdinství. Jak si někdo může myslet, že by se tito lidé vykašlali na odkaz svých předků a s otevřenou náručí by vítali „šiřitele demokracie a lidských práv“?

Jakákoliv válka s Ruskem dopadne pro Západ stejnou katastrofou, jakou skončila pro fašistické Německo v květnu 1945. Rusko má milionovou armádu se zbraněmi, po kterých touží půlka světa. Rusko má dva a půl milionu vycvičených záložáků, kteří nebudou mít problém vzít do ruky zbraň a postavit se nepříteli.

A hlavně: Rusko má desetimiliony lidí, mužů i žen, mladších i starších, lidí, kteří stejně jako jejich dědové a babičky před třiasedmdesáti lety udělají cokoliv, než aby dovolili nepříteli pokořit jejich zem.

Na jejich straně jsou – stejně jako tehdy – ty nejsilnější zbraně: nikoliv Tu-160 a S-400, ale PRÁVO a PRAVDA.

Kdokoliv, kdo chce na tyto miliony a miliony odhodlaných Rusů poslat pár set tisíc profesionálních vojáků ze Západu (kteří navíc, mírně řečeno, nejsou přesvědčeni o smysluplnosti takové mise) a chtít po nich, aby dobyli a udrželi bohatou a plodnou ruskou zem, patří na doživotí za mříže.

Padlým sovětským vojákům se sluší poděkovat. Stejně jako se sluší poděkovat jejich potomkům nejen v Rusku, ale i na Ukrajině, v Bělorusku, v Kazachstánu a kdekoliv jinde – včetně ČR – kde sebrali odvahu a vzpomenuli všechny ty, kteří nám umožnili žít naše životy.

Geo, Eurasia24.cz

Foto: repro YouTube.com

Ohodnotit článek
(40 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Blogy a komentáře

  • Vražda Chášakdžího skončí v propadlišti dějin, jinak by bylo zle
    Od přiznání britského expremiéra Tonyho Blaira, že Západ zdevastoval Irák na základě účelové smyšlenky, nebylo mnoho tak mediálně křiklavých příkladů pokrytectví globálního kapitalismu, jako je nyní v souvislosti s vraždou saúdskoarabského novináře Džamála Chášakdžího.
    sobota, 20 říjen 2018 20:44 Přečteno 3292 krát

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru