Proboha jak proti nim chtějí vyhrát válku?

Letošní připomínka vítězství nad fašismem ukázala, jak totálně mimo mísu jsou všichni, kteří se pokoušejí rozdmýchat válku s Ruskem.

Možná je to tím, že zoufale zadluženým západním ekonomikám už nic jiného nezbývá. Možná je to tím, že vzdělávací systémy v USA a Evropě už zdegradovaly natolik, že nejsou schopny produkovat racionálně a v souvislostech uvažující jedince včetně politických vůdců. Možná je to tím, že mediální prostředky uvrhly miliony lidí (hlavně ve střední a východní Evropě) do hromadné hypnózy, jakou jsme ještě před třemi lety nechápali u Ukrajinců.

Možná je to tím vším dohromady, každopádně síly pokoušející se vyvolat válku s Ruskem z nějakého důvodu věří, že nad Ruskem lze vojensky zvítězit, ať už s použitím jaderných nebo konvenčních zbraní.

Kdo sledoval dění v Rusku a chování ruských lidí po celém světě devátého května 2018, musí si zákonitě položit otázku: jak si někdo může myslet, že lze vyhrát válku proti Rusům?

Jak si někdo může myslet, že sebere dostatek lidí, zdrojů, podpory, energie, zkrátka čehokoliv za situace, kdy v Americe demonstrují proti vládě učitelé, v Německu zaměstnanci průmyslu, ve Francii úplně všichni a v Rusku… v Rusku pochodují ulicemi miliony lidí hrdých na svou zem, na svého prezidenta, na svou armádu a především na své předky, jejichž portréty nesou nad svými hlavami.

Ano, miliony – „nesmrtelných pochodů“ se jen v ruských městech zúčastnilo 10,4 milionů lidí, kteří nezapomněli na své předky, na jejich dílo a hrdinství. Jak si někdo může myslet, že by se tito lidé vykašlali na odkaz svých předků a s otevřenou náručí by vítali „šiřitele demokracie a lidských práv“?

Jakákoliv válka s Ruskem dopadne pro Západ stejnou katastrofou, jakou skončila pro fašistické Německo v květnu 1945. Rusko má milionovou armádu se zbraněmi, po kterých touží půlka světa. Rusko má dva a půl milionu vycvičených záložáků, kteří nebudou mít problém vzít do ruky zbraň a postavit se nepříteli.

A hlavně: Rusko má desetimiliony lidí, mužů i žen, mladších i starších, lidí, kteří stejně jako jejich dědové a babičky před třiasedmdesáti lety udělají cokoliv, než aby dovolili nepříteli pokořit jejich zem.

Na jejich straně jsou – stejně jako tehdy – ty nejsilnější zbraně: nikoliv Tu-160 a S-400, ale PRÁVO a PRAVDA.

Kdokoliv, kdo chce na tyto miliony a miliony odhodlaných Rusů poslat pár set tisíc profesionálních vojáků ze Západu (kteří navíc, mírně řečeno, nejsou přesvědčeni o smysluplnosti takové mise) a chtít po nich, aby dobyli a udrželi bohatou a plodnou ruskou zem, patří na doživotí za mříže.

Padlým sovětským vojákům se sluší poděkovat. Stejně jako se sluší poděkovat jejich potomkům nejen v Rusku, ale i na Ukrajině, v Bělorusku, v Kazachstánu a kdekoliv jinde – včetně ČR – kde sebrali odvahu a vzpomenuli všechny ty, kteří nám umožnili žít naše životy.

Geo, Eurasia24.cz

Foto: repro YouTube.com

Ohodnotit článek
(40 hlasujících)

Přečtěte si

 • Obkličování Ruska pokračuje, hlasování v OSN však o „izolaci“ nesvědčí

  Slábnoucí pozice Spojených států a poněkud iluzorní představa o údajné izolaci Ruska. I to lze o současné mezinárodněpolitické situaci vyčíst z nedávného hlasování v OSN o stažení ruských mírových vojsk z Podněstří. Na druhou stranu v samotném „blízkém zahraničí“ nevypadá situace pro Rusko růžově, když obkličování země politickým i vojenským vlivem NATO nadále postupuje.

 • Je Putin opravdu připraven „hodit“ Írán přes palubu?

  Ve svém dalším znamenitém rozboru analytik Saker přináší odpovědi na otázky, které musely přijit na mysl každému, kdo sleduje situaci na Blízkém východě. Rozkrývá mimořádně komplexní hru, kde věci nejsou zdaleka takovými, jakými se zdají být, ať už se týkají vztahů Ruska a Izraele, pozic Íránu a šíitských sil, prostředků a především konečných cílů nejvýznamnějších účastníků syrského konfliktu. Článek vyšel v českém překladu na serveru Zvědavec.

 • Ruští experti: Sestřelené Tomahawky důkladně zkoumáme, výsledkům přizpůsobíme vývoj

  Zachovalé celky, ale i fragmenty západních raket sestřelených nedávno nad Sýrií jsou „velmi zajímavé“ pro ruské experty, kteří se zabývají vývojem vojenských radioelektronických prostředků. „Poznatky získané během prozkoumání amerických křídlatých raket Tomahawk, které před nedávnem předala Rusku Sýrie, budou využity při konstrukci nových prostředků radioelektronického boje (REB),“ prohlásil poradce náměstka generálního ředitele koncernu Radioelektronické technologie (KRET) Vladimir Michejev.

 • Rostislav Iščenko: „Stalinistickým kurzem“

  Naši západní partneři jsou při svých pokusech o zkrocení ruské vlády, která se stala příliš nezávislou, vynalézaví, ale ne důslední. Ještě před několika lety bojovali proti Kremlu pod heslem „Putin je dnešní Stalin“. Ale Obama ještě nebyl „chromou kachnou“ a ani nejpokročilejší experti CIA a NSA netušili, že Trump se bude ucházet o post prezidenta, když se počátkem roku 2016 ukázalo, že Putin nejen že není „Stalinem dneška“, ale je kritizován, že v domácí a zahraniční politice nepoužívá stalinistické metody.

 • Jedno slovo pro pět let vývoje Číny: Průlom

  Zatímco významná část světa se v uplynulých pěti letech potácela v důsledcích vrcholu globální ekonomické krize, Čínská lidová republika prodělávala nebývale pozitivní změny nejen v hospodářské či sociální sféře, ale například i v oblasti inovací. Podrobněji o těchto změnách hovořil ve svém projevu čínský premiér Li Kche-čchiang.

 

 

 

Nejčtenější články - Blogy a komentáře

 • Proboha jak proti nim chtějí vyhrát válku?
  Letošní připomínka vítězství nad fašismem ukázala, jak totálně mimo mísu jsou všichni, kteří se pokoušejí rozdmýchat válku s Ruskem.
  středa, 09 květen 2018 23:00 Přečteno 12856 krát
 • Patříme na Západ, ne na Východ
  Ruský prezident Vladimir Putin v úterý 15. května otevřel projekčně i realizačně nesmírně náročné dílo: devatenáct kilometrů dlouhý krymský most, jehož stavba trvala pouhého dva a čtvrt roku.
  úterý, 15 květen 2018 22:12 Přečteno 8610 krát

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru