Print this page

Čečensko a gayové aneb Zachraňme kolibříky v Antarktidě

Dobrovolně se přiznávám, že když jsem poprvé zaslechla, že v Čečně jsou utiskováni lidé s nenormální sexuální orientací, nastalo u mě to, čemu se v „hovorové řeči“ říká kognitivní disonance.

Tyto dva pojmy – gay a Čečna – si v mé mysli natolik odporují, že se mi, podobně jako římskému papeži ve známé anekdotě, chtělo jako první věc položit otázku: V Čečensku jsou gayové? Kolik jich tam je a jak se je podařilo identifikovat?

Zpočátku jsem si myslela, že tento idiotský „exkluzívní sólokapr“ (u nás např. viz zde, zde nebo zde) sám zmizí hned, jak se objevil. Jak se ale ukazuje, tento kvítek propagandy kvete a voní tak, že zcela zastiňuje ubohou dívenku Banu z Aleppa (nebo kde to s ní teď Bílé přilby natáčejí další dramatický příběh), nešťastnou, Ruskem umořenou Ukrajinu, rodinu zabitou v troskách havarovaného Boeingu (zdravím bývalého velvyslance USA v OSN) a všechny další hrozné zločiny, ze kterých je během posledních tří let automaticky obviňováno Rusko.

A nyní jsme se dočkali i okamžiku, kdy se německá kancléřka během své návštěvy v Rusku obrátila na ruského prezidenta s prosbou, aby ochránil nešťastné čečenské gaye. Zní mi to podobně jako výzva „zachraňme kolibříky v Antarktidě!“ Kancléřka Merkelová ovšem svoji prosbu vyslovila s takovým důrazem, že mě to přinutilo se zamyslet.

Výsledek mých úvah je následující: čečenští gayové – to je ideální téma. Zaprvé proto, že je plně v souladu s dobře známým dialogem z filmu „Vrtěti psem“. Ten by v mírně upravené formě zněl asi takto: „Proč Čečensko? – A proč ne? – Co vy víte o Čečensku?“  O Čečensku „progresivní“ Západ ví to, že tam svého času probíhal národně osvobozenecký boj s ruským imperialismem, načež se v této republice dostal k moci ďábel v podobě Ramzana Kadyrova.

Ten, přestože byl svého času sám povstalec, přinutil bojovníky za nezávislost Čečny sklonit hlavu a nyní jim vládne jako tyran. Díky tomu Čečensko v očích Západu již dávno ztratilo aureolu oběti imperialistického režimu a v těch samých očích se stalo věrným komplicem Putinova režimu.

A co ti gayové? Gay je pro západní propagandu ještě něco lepšího než nepotopitelné a žádnými bombami nezničitelné děvčátko Bana. Gayové, to jsou štvaní a bezbranní lidé, kteří nedělají nikomu nic zlého, ale bez ohledu na to jsou trvale pronásledováni. Rozdíl mezi nimi a tyranem a despotou Ramzanem Kadyrovem je (jak by napsal Majakovskij) „těžký, drsný a zřejmý“.

Nešťastné přívržence „netradičního sexu“ je nutno co nejrychleji vyrvat z krvavých drápů prezidenta Čečenska – a to i když tyto drápy dávno nejsou krvavé a žádní gayové v nich neúpí.

Z celkového pohledu je ovšem třeba poznamenat, že podobné úvahy Západu jsou zcela mimo mísu. Podívejte se, jak zvláštně to vypadá, když se někdo s podobnou žádostí jako Merkelová obrátí na prezidenta země, která (podle Západu):

- zabrala část území sousedního státu;

- připravila o život miliony civilních obyvatel Sýrie (pokud bychom uvěřili nedávným výkřikům západních politiků týkajícím se tohoto tématu);

- zasahovala do všech voleb, které již proběhly v různých státech, a chystá se vměšovat do voleb, které teprve proběhnou;

- snažila se provést státní převrat v Černé Hoře.

Je minimálně zvláštní obracet se na takovou zemi s prakticky jedinou výhradou – utiskování gayů na území samostatné administrativní součásti této země. Tak trochu to připomíná soudní proces, během kterého není sériový vrah obviněn ze zločinů spáchaných na jiných lidech, ale z krádeže jízdního kola nebo z úmyslného zničení květinového záhonu u domu.

Jaké lze z toho všeho vyvodit závěry? Zcela jistě bylo cílem obvinit Rusko a jeho vrcholného představitele tak, jako tomu bylo ve výše uvedených případech. Tón jednání a cíle návštěvy německé kancléřky však byly takové, že všechna taková a podobná obvinění byla ponechána stranou a do popředí byla vyzdvižena obvinění absurdní a směšná, ať se již na ně podíváme z kterékoli strany.

Pro mne to znamená, že vyslovit nějaké obvinění se prostě muselo – ale z nějakého vážného důvodu byly všechny více či méně důležité výtky zamítnuty a předneseny nebyly. Takže: ne Ukrajina, ne Sýrie, ne volby v Německu...  Že by v tom měl prsty Nord Stream 2?

Anastasija Skogoreva

Zdroj: Politikus.ru

Foto: YouTube.com

loading...

Ohodnotit článek
(6 hlasujících)

Související články dle tagů