Korovin: Rusko naučí Západ dodržovat lidská práva a svobody

„Vladimir Putin je poslední ochránce zákonů v cynickém a nebezpečném americkém světě.“

Jedinou zemí na světě, která se ještě řídí mezinárodním právem a současně se snaží respektovat i takové zásady vyhlášené svého času Západem, jakými jsou práva a svobody člověka, je dnes Rusko. Je o tom přesvědčen ředitel Centra geopolitických expertíz a člen Veřejné komory Ruské federace Valerij Korovin.

Podle jeho slov se práva a svobody člověka staly již dávno jen jakousi „technologickou zástěrkou“, s jejíž pomocí drží USA v područí nejrůznější státy světa, když si tímto způsobem udržují vliv na veřejné mínění. V samotných Spojených státech a jejich satelitních zemích přitom proklamovaná práva a svobody neexistují.

Tyto kategorie měly svůj význam v bezpečnostním systému bipolárního světa, kdy byl sovětský blok schopen přinutit Západ k dodržování jím samým předložených konvencí a obecně přijatých pravidel v oblasti dodržování lidských práv a jakýchkoli svobod,“ konstatoval Korovin.

Dnes, v situaci, kdy se Západ domnívá, že si může dovolit všechno, cynicky kašle na jakési „chiméry“, kterými jsou jakékoli svobody či práva – a vypočítavě používá tyto pojmy ve svůj prospěch nebo před nimi naopak zavírá oči, když se mu to hodí. „Proto dnes pokaždé, když slyšíme další a další invektivy západních a prozápadních ‚ochránců lidských práv', týkající se porušení lidských práv nebo popírání svobod, můžeme se jim v lepším případě směle vysmát do tváře, v horším pak použít metody s tvrdším dopadem,“ prohlásil V. Korovin v rozhovoru pro RIF.Kavkaz.

Korovin pokládá ruského vůdce Vladimíra Putina za „posledního ochránce zákonů v cynickém a nebezpečném americkém světě“ – a kritiku Západu vůči tzv. „balíčku zákonů Jarové“ pokládá za neopodstatněnou. (Jde o dva protiteroristické zákony přijaté v RF letos v červenci, jejichž spoluautorem je členka Státní dumy a předsedkyně jejího Výboru pro bezpečnost a boj proti korupci I. A. Jarovaja – pozn. překl.)

Zcela určitě nás nebudou učit dodržovat lidská práva nebo svobody ti cyničtí a bezprincipiální západní politici, chtiví globální světovlády, kteří zatáhli svět do chaosu a bezpráví. Žijeme a pracujeme v situaci, kdy se musíme bránit a přijímat mimo jiné i takové zákony, jakým se dnes říká ‚zákony Jarové'. Ale Qua hora nescis – může se stát, že budeme přinuceni přejít do ‚protiútoku' a ukázat prolhaným západním politikům, jak se mají práva a svobody občanů respektovat,“ uvedl politolog – eurasijec.

Zdroj: izborsk-club.ru

Překlad: mbi, Eurasia24.cz

photo credit: 2014-04-30 (120/365) via photopin (license)

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 • Je Putin opravdu připraven „hodit“ Írán přes palubu?

  Ve svém dalším znamenitém rozboru analytik Saker přináší odpovědi na otázky, které musely přijit na mysl každému, kdo sleduje situaci na Blízkém východě. Rozkrývá mimořádně komplexní hru, kde věci nejsou zdaleka takovými, jakými se zdají být, ať už se týkají vztahů Ruska a Izraele, pozic Íránu a šíitských sil, prostředků a především konečných cílů nejvýznamnějších účastníků syrského konfliktu. Článek vyšel v českém překladu na serveru Zvědavec.

 • Ruští experti: Sestřelené Tomahawky důkladně zkoumáme, výsledkům přizpůsobíme vývoj

  Zachovalé celky, ale i fragmenty západních raket sestřelených nedávno nad Sýrií jsou „velmi zajímavé“ pro ruské experty, kteří se zabývají vývojem vojenských radioelektronických prostředků. „Poznatky získané během prozkoumání amerických křídlatých raket Tomahawk, které před nedávnem předala Rusku Sýrie, budou využity při konstrukci nových prostředků radioelektronického boje (REB),“ prohlásil poradce náměstka generálního ředitele koncernu Radioelektronické technologie (KRET) Vladimir Michejev.

 • Rostislav Iščenko: „Stalinistickým kurzem“

  Naši západní partneři jsou při svých pokusech o zkrocení ruské vlády, která se stala příliš nezávislou, vynalézaví, ale ne důslední. Ještě před několika lety bojovali proti Kremlu pod heslem „Putin je dnešní Stalin“. Ale Obama ještě nebyl „chromou kachnou“ a ani nejpokročilejší experti CIA a NSA netušili, že Trump se bude ucházet o post prezidenta, když se počátkem roku 2016 ukázalo, že Putin nejen že není „Stalinem dneška“, ale je kritizován, že v domácí a zahraniční politice nepoužívá stalinistické metody.

 • Jedno slovo pro pět let vývoje Číny: Průlom

  Zatímco významná část světa se v uplynulých pěti letech potácela v důsledcích vrcholu globální ekonomické krize, Čínská lidová republika prodělávala nebývale pozitivní změny nejen v hospodářské či sociální sféře, ale například i v oblasti inovací. Podrobněji o těchto změnách hovořil ve svém projevu čínský premiér Li Kche-čchiang.

 • Smrtelné nebezpečí pro Abramsy: osmdesátihlavňový „Buratino“ bude moci ničit tanky po desítkách

  Instalace prvků aktivní ochrany na tanky a další obrněná vozidla americké armády nutí Rusko soustředit pozornost na vylepšování schopností překonávání obrany potenciálního protivníka. Jedním ze spolehlivých způsobů jsou mnohohlavňové reaktivní zbraně.

 

 

 

Nejčtenější články - Analýzy

 • Je Putin opravdu připraven „hodit“ Írán přes palubu?
  Ve svém dalším znamenitém rozboru analytik Saker přináší odpovědi na otázky, které musely přijit na mysl každému, kdo sleduje situaci na Blízkém východě. Rozkrývá mimořádně komplexní hru, kde věci nejsou zdaleka takovými, jakými se zdají být, ať už se týkají vztahů Ruska a Izraele, pozic Íránu a šíitských sil, prostředků…
  pondělí, 18 červen 2018 23:51 Přečteno 4850 krát

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru