Ďumin jede pozvednout Tulu

Soudě z vývoje jeho kariéry, o Alexeji Ďuminovi ještě pravděpodobně uslyšíme mnohé. Proč z něj mediální mainstream udělal bezmála „Putinova nástupce“? Přidáváme komentář nezávislého ruského serveru Politikus.ru.

Před pár dny došlo ke změně gubernátora Tuly. Novým představitelem oblasti byl jmenován Alexej Ďumin. Mohlo by se zdát, že změna regionálního vedení není v současném Rusku zcela běžná, ale senzací se nechá nazvat také jen těžko. Nicméně, některé momenty této administrativní změny vytvářejí předpoklad k dalekosáhlým závěrům. Například ta skutečnost, že Alexej Ďumin byl osobním pobočníkem Vladimira Putina.

Je známo, že V. Putin si vybírá lidi do svého blízkého okolí velmi pečlivě. Co se týká osobního pobočníka, je snadné odhadnout, jaký stupeň důvěry hlavy celé země musí takový člověk mít. A i když Ďumin byl Putinovým pobočníkem v době, kdy ten vykonával funkci ruského premiéra, není třeba pochybovat o tom, že jeho slovo ve většině případů (ne ve všech) týkajících se státní politiky, ale i jiných oblastí, bylo rozhodující.

Jak uvádějí informační zdroje, A. Ďumin se vyznačuje výjimečným důrazem, který klade na plnění svých povinností. Jeden z jeho blízkých spolupracovníků k tomu uvádí: „Nikdy nespěchá z práce domů. Svěřené úkoly plní vždy a za každou cenu.“

Podle životopisu, který zveřejnila agentura TASS, Ďumin později velel silám speciálních operací ruské armády. Když před necelými dvěma roky probíhaly známé události na Krymu, byl tam vyslán ministerstvem obrany a celé krymské operaci fakticky velel. Je tedy Ďumin ten „nejzdvořilejší“ (narážka na tehdejší zprávy médií, která popisovala vojáky obsazující Krym jako „zdvořilé lidi v neoznačených uniformách“ – pozn. překl.) ze všech lidí, kteří se přímo zúčastnili návratu Krymu „do mateřského přístavu“.

Ďumin je nositelem titulu „Hrdina Ruska“, který obdržel krátce po skončení Krymské operace. V oficiálním životopisu se z pochopitelných příčin důvody udělení tohoto vysokého vyznamenání neobjevují, ale to všichni chápou...

V roce 2015 se Ďumin stal náčelníkem Hlavního štábu pozemních sil. Poté byl 11. prosince 2015 povýšen do hodnosti generálporučíka. A na samém konci loňského roku byl znovu povýšen: působil jako náměstek ministra obrany.

Nyní tuto vysokou funkci vyměnil za post gubernátora Tulské oblasti. Když zvážíme, jak veliký význam má Tula a celá oblast pro obranu země (Tula je významným centrem zbrojní výroby – pozn. Geo), pak druhá nejdůležitější osoba v celé armádě v čele obranného průmyslu oblasti je velmi důležitým faktorem.

Co je též charakteristické, během výkonu služby se mezi Ďuminem a ministrem obrany Sergejem Šojgu vytvořily velmi dobré pracovní vztahy. „Alexej Ďumin, to je slušný důstojník a zkušený velitel, který má bojové zkušenosti, a to včetně speciálních, na provádění extrémně složitých operací,“ uznává Sergej Kužugetovič Šojgu. „Během služby se ukázal jako solidní, výrazně aktivní a velmi zodpovědný velitel. Vždy byl schopen řešit i ty nejsložitější úkoly – a přitom zůstával pozorný k lidem.“

Lze předpokládat, že ve své nové pozici bude Alexej Ďumin – se svou charakteristickou pílí a schopností, žádající to samé také od druhých – velmi dobrý manažer. A tak bude schopen zkvalitnit práci zatím ne dost dobře fungujících úřadů a podniků a řešit i sociální otázky v regionu.

Igor I.

Zdroj: Politikus.ru

Překlad: mbi, Eurasia24.cz

Foto: Kremlin.ru

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru