Díky Vám, Francouzi!

Příspěvek vděčného Ukrajince:

Už jste to viděli? Já právě teď. Chci z celého srdce obejmout tohoto Francouze – Paula Moreiru. Za pravdu. Za odvahu. Za pomoc naší zemi. Za informační průlom.

V Evropě došlo k „explozi pravdy“ o státním převratu na Ukrajině! Speciální pikantnost filmu dodalo a zvláštní reklamu mu udělalo – tak jako vždy – naše (ukrajinské) ministerstvo zahraničí. „Sláva“ Čugunkinovi (přezdívka, viz níže – pozn. edit.)!

Ještě dnes ráno jsem hovořil s Němci. Jsou šokováni tím, jak hluboko oficiální kyjevská vláda padla do bažiny diktatury a jak se zimničně třese před každým i jenom náznakem svobody slova, i jenom náznakem pravdy.

Mnoho lidí ve Francii a Německu ještě žilo v iluzích. Když však Čugunkin požadoval, aby se v Evropě nepromítaly filmy, které na Ukrajině neprošly cenzurou, pohřbil definitivně poslední naděje Francouzů, že na Ukrajině proběhla revoluce a nikoli protistátní, protilidový a protiukrajinský puč.

Měl jsem Francouze vždycky rád, již od doby, kdy de Gaulle požadoval odstranit z území Evropy americké vojenské základny. A dnes bych moc rád předal Paulu Moreirovi nějaké vyznamenání a stejně rád bych křičel na celou Francii: „Francouzi, díky vám!“

Díky za pravdu, sdělenou celému světu!

Díky za pravdu o Majdanu, za pravdu o upálených, za pravdu o Oděse!

Za Ukrajinu rozervanou nejrůznějšími Porošenky, Jaceňuky, Avakovy a Saakašvilimi; za Ukrajinu, která se ještě brání – díky vám, Francouzi!

Vasilij Volha

Zdroj: https://www.facebook.com/Vasiliy.volga/posts/1558580087792751

Překlad: mbi, Eurasia24.cz


photo credit: French flag via photopin (license)

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru