Trump prezidentem. Ve Washingtonu otevírá americká ambasáda (VIDEO)

Donald Trump je oficiálně 45. prezidentem Spojených států amerických. Katastrofa jménem Obama je definitivně pryč. Žádný důvod k úlevě to ale není, protože dusno bude tak jak tak.

Trump inauguraci přežil. Jestli teď někdo očekává, že se svět stane lidským, spravedlivým a racionálním, může být krutě zklamán. Za měsíc i za čtyři roky.

Předně: Trump je prezidentem Spojených států amerických, nikoliv jiné země. Amerika byla, je a – pokud chce být skutečně „America First“ – také bude závislá na expanzi. A jelikož je stále méně kde brát, agresivity bude přibývat. To je otázka principu.

Existence Trumpa je na expanzi závislá naprosto stejně jako Sorosova. Oba jsou produktem jednoho systému „volného trhu“, jehož fundament jim oběma stejně vyhovuje a otevřel jim cestu k bohatství. Oba vzešli z bezuzdného hromadění majetku, ze světa plného bezohlednosti.

Trump není žádný spasitel. Stejně jako Soros není žádný „neomarxista“ – a všichni, kteří se k módnímu boji proti němu šikují právě z této pozice, si neuvědomují, že důsledkem jejich přístupu může být dalších sto Sorosů a dalších tisíc vyšinutých levičáckých hnutí (ne, Soros v 80. letech opravdu nerozvracel ČSSR, aby v ní zaváděl „neomarxismus“).  

A tady je mezi oběma pány rozdíl: Trump totiž na rozdíl od Sorose řekne všechno na plnou hubu. Nepotřebuje k prosazení svých mamonářských ambicí žádné deviantní užitečné idioty.

Co můžeme od nového amerického prezidenta čekat, je čitelnost. V tomto ohledu lze opravdu přepokládat, že se svět stane upřímnějším a méně „politicky korektním“.

To je na jednu stranu dobře, protože „politická korektnost“ není nic jiného než kód skrývající spekulativní záměry nenažranců všeho druhu.

Prostořeký americký prezident tuto řeč dešifruje. Kdo poslouchá jeho projevy nebo sledoval předvolební debaty, asi stačil pochopit, že Trump není bůhví jak čestný, ale že jinak prostě mluvit neumí.

Právě obava z toho, co všechno může napráskat, bude zdrojem bezprecedentního napětí ve Spojených státech i kdekoliv jinde, protože we're all living in America, Coca Cola, Wonderbra…

Ne nadarmo Vladimir Putin řekl, že má „dojem“, že se proti Trumpovi chystá „majdan“. Jestliže dlouhá desetiletí platilo, že v USA nemůže proběhnout převrat, protože tam nemají americkou ambasádu, lze Trumpovu inauguraci chápat jako její otevření. Tohle je jen začátek:

Geo, Eurasia24.cz

Foto: repro YouTube.com

Ohodnotit článek
(7 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je středa 20. listopadu 2019 a svátek má Nikola.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama