Rusko odsekává chapadla atlantické oligarchie

Rusko v minulých dnech učinilo další podstatné kroky k tomu, aby se vymanilo z chapadel parazitující západní oligarchie. A opět dalo světu názorný příklad, co dělat pro znovuzískání suverenity.

Zcela spolehlivě platí, že co je v západním mediálním mainstreamu popisováno jako škodlivé pro svobodu, demokracii a lidská práva v Rusku, to je naopak blahodárné pro obyvatele této země a jejich potomky. Rusko se pomalu, ale jistě vymaňuje ze sevření Západu, který se na tuto zemi přisával nikoliv po dobu posledního čtvrtstoletí, ale postupně už od poloviny padesátých let minulého století.

Největší země světa pod vedením Vladimira Putina činí kroky, které mají Rusku pomoci k nezávislosti. Jen v létě tohoto roku byly takové kroky uskutečněny tři. Tím prvním bylo rozhodnutí o zřízení vlastní ruské ratingové agentury poté, co se v uplynulých měsících jasně ukázalo, že úvěrové hodnocení prováděné západními ratingovými společnostmi bývá motivováno politicky – a že tedy tyto agentury jsou používány jako účinná zbraň v informační a finanční válce.

Druhým, neméně významným krokem je nadřazení ruské ústavy verdiktům Evropského soudu pro lidská práva. Rusko kývlo na jurisdikci štrasburského soudu po rozpadu Sovětského svazu, kdy si oslabenou zemi začala porcovat atlantická oligarchie, která k dosažení svých cílů primárně potřebovala mrzačit ruskou justici.

Ruský ústavní soud nyní dovolil státu neplnit rozsudky Evropského soudu pro lidská práva v případech, kdy jsou v rozporu s ruskou ústavou – tedy znovu povýšil vnitřní právo nad „mezinárodní“.

A konečně třetím krokem je omezení činnosti americké nadace na podporu demokracie, National Endowment for Democracy (NED). NED je financována prostřednictvím amerického Kongresu a není ničím jiným než továrnou na barevné revoluce. Tedy prostředkem šíření politiky chaosu, která v posledních dvou desetiletích úspěšně likviduje celé státy.

Na řadu mělo nepochybně přijít Rusko, které je v očekávání parlamentních voleb v roce 2016, ale především voleb prezidentských o dva roky později. Podle ruské prokuratury se NED s pomocí domácích neziskovek a milionů dolarů mj. snažila zpochybnit legitimitu výsledků ruských voleb.

Je příznačné, že se tato „jednička“ v oboru vměšování se do vnitřních záležitosti stala první zahraniční organizací, které ruské úřady šláply na prsty na základě nového zákona o nežádoucích organizacích. (ea24)

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je pondělí 16. září 2019 a svátek má Ludmila.
 
Reklama

 

 

Nejčtenější články - Analýzy

  • Co teď? Čína nepokleká, Írán nepokleká…
    Další rozsáhlou agresi teď ve Washingtonu nechtějí, ale žádné prostředky nátlaku už jim nefungují. Spojené státy se dostaly do situace, na jakou dosud nebyly zvyklé.
    sobota, 17 srpen 2019 23:29 Přečteno 3444 krát
  • Nové rakety z KLDR: Změna pravidel hry na Korejském poloostrově
    Severní Korea od letošního května otestovala celou řadu nových raketových systémů, které vzbudily obavy nejen na jihu poloostrova, ale především ve Spojených státech. Moderní přesně naváděné zbraně totiž reálně ohrožují americká vojska v regionu, což je pro USA nová situace.
    neděle, 25 srpen 2019 20:46 Přečteno 2097 krát
Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama