Nové perspektivy: železniční přeprava z Číny přes Rusko nabírá obrátky

Objem kontejnerové železniční přepravy na trase Asie-Evropa přes území Ruské federace rychle roste: jen za rok 2017 se v porovnání s předcházejícím rokem zvýšil o více než 55 procent. Ruští odborníci předpokládají, že tento trend bude zachován i v dlouhodobější perspektivě.

Podle údajů akciové společnosti Ruská kontejnerová společnost je většina kontejnerových nákladů z Asie dopravována po železnici přes území Ruské federace. Nejvíce využívanými jsou koridory východ-západ a sever-jih, které představují plných 75 procent ruského tranzitu zboží z Číny a Indie do Evropy.

Reklama

Kromě Evropské unie jsou velmi frekventované i trasy do Kazachstánu a Běloruska. Celkový objem přepravy zboží v uvedených klíčových oblastech v roce 2017 přesáhl 278 000 kusů standardních šestimetrových kontejnerů. V letošním roce se toto číslo zvýší minimálně na půl milionu.

Generální ředitel Ruské kontejnerové Společnosti Ivan Grišagin zveřejnil předpoklad, že do roku 2025 přesáhne roční objem přepravy na uvedených železničních trasách 1,5 milionu standardních kontejnerů.

„Pokud má nárůst přepravy pokračovat, musí podle nás existující ruská železniční infrastruktura a její podpůrné systémy plně brát do úvahy zájmy přepravců,“ podotkl expert.

Spolupráce mezi Ruskem a Čínou vytváří pro oba státy jedinečné ekonomické příležitosti. Tranzit zboží z Číny přináší do rozpočtu Ruské federace výrazné příjmy a přispívá zároveň k rozvoji dopravní logistiky státu – tak potřebné i pro rozvoj vnitrostátní dopravy.

Je však zřetelně výhodná i pro Čínu a Evropu: doprava po železnici je výrazně výhodnější než přeprava námořní nebo letecká, a to především s ohledem na nižší náklady.

Zdroj: Politikus.ru

Překlad: mbi, Eurasia24.cz

Foto: YouTube.com

Reklama

loading...

Ohodnotit článek
(4 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je sobota 16. listopadu 2019 a svátek má Otmar.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama