Glazjev: Moskevská burza – hračka v rukou spekulantů

Poradce ruského prezidenta Sergej Glazjev je přesvědčen, že politika vysokých úrokových sazeb, kterou uplatňuje centrální banka, udělala z moskevské burzy hračku spekulantů. Uvedl to na ekonomickém fóru Podnikání v Rusku a problematika měnové politiky s tím, že se jedná o jeho osobní názor.

Moskevská burza je dnes hračkou v rukou spekulantů. Pokud se podíváte, kdo je vlastníkem burzy a kdo tam pracuje, zjistíte, že se v obou případech jedná o představitele spekulativních struktur, kteří manipulují s kurzem (rublu),“ citoval z jeho vystoupení portál Rusvesna.su.

Současně však Putinův poradce považuje prudký nárůst obratů na burze za „největší ekonomický zázrak za posledních 20 let“:

Zhruba během tří let vzrostl objem obchodů na moskevské burze pětinásobně. Přitom 90 % z nich proběhlo v segmentu valut. To znamená, že v současnosti dosáhl objem spekulativních operací výše 100 bilionů rublů během jednoho kvartálu. Hle, pro koho se dělá politika úrokových sazeb!

Glazjev je přesvědčen, že politika ruské centrální banky nevedla ke snížení inflace, ale naopak ke vzniku spekulativní bubliny.

Podle jeho výpočtů byli spekulanti schopni vydělat při manipulaci s kurzem národní měny během posledního půldruhého roku cca 50 miliard $.

Zdroj a foto: rusvesna.su

Překlad: mbi, Eurasia24.cz

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je pondělí 26. srpna 2019 a svátek má Luděk.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama