Medveděv navrhl zemím ŠOS, aby obchodovaly bez dolaru

Předseda ruské vlády Dmitrij Medveděv navrhl členským zemím Šanghajské organizace pro spolupráci (ŠOS), aby prováděly všechny obchodní operace s vyloučením amerického dolaru.

Podle prohlášení ruského premiéra na zasedání Rady předsedů vlád zemí ŠOS v Pekingu Rusko už testuje pilotní projekt obchodování v měnových párech rubl-jüan a rubl-tenge (měna Kazachstánu – pozn. ea24).

Čína před tím navrhla vytvořit v rámci ŠOS zónu volného obchodu, aby se do roku 2020 zvýšily objem i rychlost výměny zboží a služeb mezi členskými zeměmi organizace.

Členskými státy ŠOS jsou Čína, Rusko, Kazachstán, Kyrgyzstán, Tádžikistán a Uzbekistán, řada dalších zemí má pozorovatelský status nebo o budoucím členství vyjednává jako například Indie, Pákistán, Írán, ale také Bělorusko.

Zdroj: Izvestia.ru

Foto:http://government.ru / Creative Commons Attribution 4.0

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je pátek 18. října 2019 a svátek má Lukáš.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama