Ratingová agentura Ruska je skutečností

Analytická kreditně-ratingová agentura (AKRA) Ruska začala oficiálně existovat. Informace byla zveřejněna v tiskové zprávě agentury z 11. prosince. Založení vlastní ratingové agentury je odpovědí Ruska na politicky motivované zhoršování úvěrových ratingů a další z řady opatření směřujících k získání reálné suverenity Ruské federace.

AKRA zahájila svoji činnost po završení registrace právnické osoby. Na prvním zasedání byl předsedou představenstva zvolen Karl Johansson, který dříve působil ve společnosti Ernst & Young pro východní Evropu a Společenství nezávislých států.

Do postu generálního ředitele AKRA byla jmenována Jekatěrina Trofimovová, která dosud vykonávala funkci první viceprezidentky Gazprombanku. Představenstvo AKRA taktéž přijalo rozhodnutí o vydání akcií agentury a odsouhlasilo etický kodex.

Zakládajícími organizacemi Analytické kreditně-ratingové agentury je sedmadvacet největších finančních institucí Ruska, včetně Sberbanku, Alfa-banku, Gazprombanku, VTB a dalších.

Zdroj a více na: Vestifinance.ru


photo credit: Монеты via photopin (license)

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je úterý 22. října 2019 a svátek má Sabina.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama