Ruské Su-35 chrání syrské letouny. Už zakročily proti tureckým stíhačkám (VIDEO)

S pokračujícími boji o Chán Šajchún sílí napětí mezi Sýrií a Tureckem, které podporuje militanty v jižním Idlíbu. Dochází tak i ke kolizi zájmů Ruska a Turecka, což se výrazně projevilo při nedávném útoku na turecký konvoj.

Reklama

Na konvoj turecké armády s těžkou technikou zaútočily letouny Syrské arabské republiky. Turci podle Sýrie vezli posily militantům, bránícím Chán Šajchún před syrskou armádou.

Jak uvádí ruské i západní zdroje, Turecko vyslalo nad jižní Idlíb po zasažení konvoje stíhačky F-16. Jenže z ruské základny Hmímím vzlétly dvě stíhačky Su-35 ruských Vzdušných a kosmických sil. Ruští piloti prý během pár minut přinutili turecké letouny opustit syrský vzdušný prostor.

Ruské stíhačky Su-35 v oblasti jižního Idlíbu zajišťují ochranu útočícím syrským L-39 Albatros právě před možnými hrozbami z Turecka.

Reklama

Sýrie očekává, že konvoj, který Turecko přesunulo do jižního Idlíbu, bude použit k obraně militantů před postupujícími syrskými vojsky. Celkem se jedná o 26 obrněných vozidel Kirpi kategorie MRAP, 2 tanky M60A3, několik obrněných transportérů a zásobovacích vozidel a protiletadlový dvojkanon ZU-23.

ea24

Ilustrační foto: © Vitaly Kuzmin

Reklama

loading...

Ohodnotit článek
(12 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je sobota 16. listopadu 2019 a svátek má Otmar.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama