Roky se nám lhalo. Dohoda USA s Talibánem odhalí krutou pravdu

Vyhaslé lidské, rozvrácený region, rozšíření vlivu islamismu, svět zaplavený heroinem, vyhozené miliardy z veřejných zdrojů. S blížícím se uzavřením mírové dohody USA s Talibánem se blíží také plné odhalení lží, kterým jsme byli devatenáct let vystaveni ze strany politiků i médií hlavního proudu.

Vývoj v Afghánistánu sleduje analytička Tereza Spencerová. Tématu, plnému amorálnosti vládnoucího establishmentu bez rozdílu politické strany, se věnovala i ve svém posledním rozhovoru pro Parlamentní listy.

Reklama

Spojené státy mají nakročeno k uzavření mírové dohody s Talibánem, který měl být důvodem rozpoutání vleklého válečného konfliktu s účastí České republiky i Slovenska. „Dohoda s Tálibánem je prý vlastně už hotová, její podmínky mají být oznámeny k 1. září, kdy by měly být zveřejněny i časové rámce amerického odsunu a další smluvní závazky,“ rekapituluje v rozhovoru publicistka.

Devatenáct let západní okupace podle ní nejenže nedovedlo Afghánistán k sekulární a demokratické společnosti, ale vedlo jen ke zničení země. „A k tomu, že USA předávají moc Tálibánu, který si svou okupací vlastně samy stvořily. A Tálibán nejsou žádní demokratičtí a lidskoprávně feminističtí intoši s láskou k opeře, baletu a gender studies. Je to v mnoha ohledech ‚středověká‘ parta se vším, co k tomu patří. Takže si Západ může pogratulovat ke skvělému výsledku,“ poznamenává.

Otazník visí nad tím, jak se zachovají naše politické reprezentace, zejména ta část, která naši účast na válce v Afghánistánu se vším všudy podporovala. Včetně prezidenta Zemana.

No, přece tam nebudeme blbnout, pardon, demokratizovat, sami, ne? Prostě naši politici jen přestanou lhát o tom, že se ‚u Kábulu bojuje za Prahu‘, odvedou české vojáky taky a vše pojede v klidu dál. V nějaké další podobně pochybné naťácké nebo jiné spřátelené okupaci,“ nabízí možnou odpověď Tereza Spencerová.

A nekompromisně dodává: „Třeba bychom mohli začít tvrdit, že naši vojáci, kteří v Mali pomáhají Francouzům bránit zlaté a uranové doly, aby z nich chudé Mali nemohlo žít… Zkrátka, že se odteďka ‚za Prahu‘ bojuje v Mali. Nevíte, jak se jmenuje tamní hlavní město?

Celý rozhovor s Terezou Spencerovou si můžete přečíst na webu Parlamentních listů.

ea24

Reklama

Ohodnotit článek
(8 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je pátek 20. září 2019 a svátek má Oleg.
 
Reklama

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama