Íránská potupa USA, čínská hypersonická zbraň, tropické pralesy mizí… Zprávy EA24 plus VIDEO

Íránci si udělali „dobrý den“ z americké námořní úderné skupiny v mezinárodních vodách Perského zálivu. Nad uskupení bojových plavidel v čele s letadlovou lodí vyslali…

Měsíce se na Ukrajině šuškalo, že nově zvolený prezident Zelenskij „nespadl jen tak z nebe“, ale že je „výrobkem“ oligarchy Kolomojského, který byl za Porošenka ze země vypuzen. Podnikatel Kolomojskij nyní chystá návrat z Izraele na Ukrajinu, přičemž přiznává, že Zelenskému během předvolební kampaně „jednou dvakrát za půlrok“ radil a je připraven mu „pomáhat radami“ i při výkonu prezidentské funkce.

Reklama

Čína v rámci oslav 70. výročí námořnictva ukázala v plné parádě chloubu své flotily bojových plavidel: supermoderní těžký torpédoborec Type 055 s plným výtlakem až 13 tisíc tun a více než 150 vypouštěcími zařízeními pro plejádu protivzdušných a protilodních řízených střel. Asijské internetové zdroje rovněž v minulých dnech přinesly informaci, že Číňané provedli pozemní test hypersonické zbraně určené právě pro Type 055. Střela má být s to překonat i nejnovější americké protiraketové systémy SM-3 Block IIA a SM-6 Block IA.

Po bezmála dvou desetiletích vyfabrikované, účelově prodlužované a hlavně prohrané „globální války proti terorismu“ se americká obrněná vozidla „převléknou“ z pískové znovu do zelené, respektive do kamuflážního vzoru určeného pro boj v evropském prostředí. Obnovený „woodland“ se skládá kromě zelené také z ploch černé a hnědé barvy. Opatření je součástí příprav amerických sil na „možný ruský útok v Evropě“.

Íránci si udělali „dobrý den“ z americké námořní úderné skupiny v mezinárodních vodách Perského zálivu. Nad uskupení bojových plavidel v čele s letadlovou lodí vyslali svůj dron s kvalitní optikou a pořídili téměř reklamní záběry lodí i palubních letounů F/A-18E/F a E-2C. Podle některých jde o fejk, protože „něco takového přece nemůže být možné“, na druhou stranu už v minulosti americké námořnictvo otevřeně přiznalo, že se Íránci dostali na 300 metrů – nebezpečně a neprofesionálně – k letadlové lodi USS Nimitz…

Reklama

Lidstvo v minulém roce vytěžilo tropické lesy o ploše bezmála velké jako Anglie. Nejvíc v Brazílii, v Demokratické republice Kongo, v Indonésii, v Malajsii či na Madagaskaru. Tropický kůrovec? A kapitál stále nemá dost… Mimochodem u nás je na paškále bývalý generální ředitel Lesů ČR Szórád, který údajně „nerozhodl o žádných efektivních opatřeních, jejichž prostřednictvím by se zabránilo šíření kůrovců do dalších porostů“. Dokonce už zasahovala Národní centrála proti organizovanému zločinu. Už to leze…

Rusko v dodávkách ropy do Číny stále více ustupuje Saúdské Arábii. Číňané v březnu nakoupili 5,35 milionů tun ruské ropy, což je o 6,8 procenta méně než v únoru, zatímco import černého zlata ze Saúdské Arábie se ve stejném období zvýšil o celých 23 procent na 7,33 milionů tun. To je nejvíce od roku 2004.

ea24

Foto: YouTube.com

Reklama

loading...

Ohodnotit článek
(8 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je pátek 20. září 2019 a svátek má Oleg.
 
Reklama

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama