Turecký railgun, čínská letadla ve Venezuele, Rammstein… Zprávy EA24

Turecko vyzkoušelo funkční prototyp railgunu. Elektromagnetické dělo Şahi 209 Block II je schopno zasáhnout cíl…

Pokud padne Venezuela, padne i Kuba, naznačuje další směřování politiky Spojených států tamní ministr zahraničí Mike Pompeo, který se chce zaměřit na „socialismus a komunismus jako na instituce“. Mezi tím už na Kubě pracuje v soukromém sektoru milion lidí a probíhající reformy kubánský „socialismus“ patrně rozdrolí zevnitř ještě víc.

Reklama

A jedna zpráva z brazilského kapitalismu: s rostoucími počty obchodníků s narkotiky roste i jejich odvaha. Na silnici poblíž Frade dokonce v minulých dnech přepadli kolonu převážející uran pro jadernou elektrárnu v Angra dos Reis. Násilí se v zemi stává samozřejmostí i tam, kde donedávna časté nebylo.

Tak toto je nová Hedvábná stezka: mezi Čínou a rychle se rozvíjejícím Laosem byl díky čínským investicím vyhlouben 6453,5 železniční tunel. Jde o první tunel z rozsáhlého projektu, jenž počítá s propojením obou zemí železnicí s deseti tunely, z nichž každý bude delší než pět kilometrů. První vlaky tudy projedou v roce 2021.

Spojené státy provedly vůbec první úspěšný skupinový test systému protiraketové obrany Ground-based Midcourse Defense (GMD). Střely zničily cíle – imitátory mezikontinentálních balistických raket – pouze s využitím kinetické energie. Test je v rámci budování americké protiraketové obrany označován za průlomový.

Reklama

Průlomový test provedlo také Turecko: vyzkoušelo funkční prototypvlastního railgunu. Elektromagnetické dělo Şahi 209 Block II je schopno zasáhnout cíl na vzdálenost padesáti kilometrů. Turecko se tak po Spojených státech, Rusku a Číně stalo jednou z pouhých čtyř zemí, které dosud byly schopny vyvinout a sestrojit funkční railgun.

Ve Venezuele přistály těžké transportní letouny s čínskou pomocí pro zkoušenou latinskoamerickou zemi. Přivezly léky a zdravotnický materiál. Tato viditelná pomoc je součástí „hlubokého přátelství a dvoustranné spolupráce mezi oběma zeměmi“. Je otázkou, jak vypadají jiné, méně viditelné formy pomoci ze strany Číny…

„Deutschland není jen mistrovským pobouřením a trollingem 80. levelu. Zpod nablýskaného pozlátka rychle se měnících obrazů vyvstává vážné téma budoucnosti Německa a jeho schopnosti rozvíjet se jako národ. Na otázku, kam vstupuje ‚nové multikulturní Německo‘, Lindemann a spol. dává průzračně jasnou odpověď: do křišťálové rakve obklopené symboly minulých úspěchů i zločinů.“ Takto uzavírá svůj (velmi dobrý) rozbor nejnovějšího počinu německých Rammstein ruský bloger Boris Rožin aka Colonel Cassad. Jen na YouTube zaznamenal vrcholně politicky nekorektní Deutschland za jediný den přes deset milionů zhlédnutí a stačil vyvolat dlouhou řadu reakcí všeho druhu. Ty v českých médiích sice – zjevně bez pochopení podstaty – řešily scény z koncentračního tábora, zato ponechaly bez povšimnutí například perverzní hodování na těle Germánie či objímání nacistických pohlavárů s představiteli církve.

Geo, EA24

Foto: YouTube.com

Reklama

loading...

Ohodnotit článek
(9 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je pátek 20. září 2019 a svátek má Oleg.
 
Reklama

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama