Stíhací dron z Ruska, výročí bombardování Srbska, Rumunsko zbrojí… Zprávy EA24 plus VIDEO

Ruská společnost Almaz-Antej testuje stíhací dron – bezpilotní prostředek určený k likvidaci malorozměrných vzdušných cílů, se kterými si těžko poradí i ty nejvyspělejší protiletadlové systémy…

Dvacáté výročí agrese NATO proti své zemi si obyčejní Srbové připomněli demonstracemi. Bělehradem nesli transparenty s nápisy jako „Nikdy do NATO“, „NATO vypadni“ nebo „Stop NATO fašismu“. Druhá věc ovšem je, že současné Srbsko na oficiální úrovni velmi intenzivně a často spolupracuje se Severoatlantickou aliancí, kdy v rámci této spolupráce hrdě vystupuje i „proruský“ prezident Aleksandar Vučić, někdejší člen nacionalistické Srbské radikální strany…

Reklama

Finále Muellerova vyšetřování („ruské stopy“ v amerických volbách) znamená, že antičínský konsenzus ve Washingtonu zákonitě zvítězil nad antiruským, poznamenává zkušený ruský novinář Konstantin Sjomin.

Rumunsko dál utrácí miliardy dolarů za nákupy zbraní. Po pořízení starších stíhaček F-16 hodlá získat například více než dvě stovky moderních obrněných transportérů Piranha 5. V zemi se přitom lidé skládají na nemocnice a ty beztak trpí akutním nedostatkem lékařů, které stát není schopný zaplatit. Je také otázkou, koho krom vojáků na amerických základnách budou nakonec zbraně bránit, jestliže země přišla od roku 1989 o šestinu obyvatel a jejich počet nadále rychle klesá (loni byl pokles vůbec největší).

Ruská společnost Almaz-Antej testuje stíhací dron – bezpilotní prostředek určený k likvidaci malorozměrných vzdušných cílů, se kterými si těžko poradí i ty nejvyspělejší protiletadlové systémy. Kompozitový stroj vzlétá i přistává vertikálně a téměř celý jeho trup tvoří dálkově ovládaná automatická brokovnice Vepr-12 Molot se zásobníkem na deset nábojů. Nelítostné souboje dronů mohou začít.

Reklama

„Rusko musí z Venezuely vypadnout,“ odpověděl Donald Trump – a to dost podrážděně – na dotaz ohledně už nikým nezpochybňované přítomnosti ruských vojáků ve Venezuele. Na druhou stranu Čína, která má stejně jako Rusko ve Venezuele nemalé investice, reagovala na americké výhrady prohlášením, že „Latinská Amerika si sama rozhoduje o tom, koho pozve“, protože „není ničím dvorkem“.

Vysoce postavený severokorejský činitel Kim Čang-son se po pětidenním pobytu v Moskvě vydal směr Vladivostok, což může znamenat, že se chystá historicky první cesta Kim Čong-una do Ruska. Prvně jmenovaný Kim byl v minulých měsících odpovědný za protokolární a logistickou přípravu cest severokorejského vůdce na summity v Singapuru a ve Vietnamu.

Vlastníci lesů si stěžují, že nemají peníze na obnovu porostů, protože tržby z prodeje dřeva „nestačí“, a žádají o pomoc stát. Následky gigantického tunelu zvaného kůrovcová kalamita tak opět zaplatí občan…  

ea24

Foto: YouTube.com

Reklama

loading...

Ohodnotit článek
(7 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je pátek 23. srpna 2019 a svátek má Sandra.
 
Reklama

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama