Voják budoucnosti, výročí okupace, Pancir v Etiopii… Zprávy EA24

Italská společnost S.O.D. předvedla na výstavě v Norimberku koncept vojáka budoucnosti. Vypadá jako ze sci-fi filmu…

Kde jsou masové protinacistické demonstrace? Kde jsou happeningy? Kde jsou „vzpomínkové akce očima iReportérů“? Nejsou. 15. března jsme si připomněli 80. výročí německé okupace Čech, Moravy a Slezska, začátek událostí, které bolestně poznamenaly většinu našich rodin a tragicky celou zemi. Připomínky se nesly v duchu „aby se neřeklo“. Například Česká televize vyzdvihla „solitéra“ Josefa Mašína a jeho „osamocenost“ ve snaze nevydat okupantům ruzyňská kasárna. A pročpak asi „hned na začátku okupace gestapo pozatýkalo činitele sociálních demokratů a komunistů“? Mimochodem těch druhých během války zahynulo na 30 tisíc…

Reklama

Čeští vojáci v podobě minometné čety 71. mechanizovaného praporu z Hranic od začátku letošního roku chrání Lotyšsko, kde se právě v těchto dnech konají tradiční pochody legionářů SS s masovou účastí.

Nejbohatším obyvatelem Londýna se stal… Rus Michail Fridman, byznysmen s patnáctimiliardovým dolarovým jměním a podílník v několika nadnárodních společnostech. Mezi ruskými hurávlastenci se teď vedou vášnivé debaty o tom, zda větším nepřítelem ruského lidu jsou skutečně „Anglosasové“ a „všichni ti tam, na Západě“, anebo někdo jiný, kdo už skoro třicet let rozebírá jejich zemi zvenku i zevnitř, bez ohledu na aktuální občanství či místo pobytu. Že by si konečně uvědomili, že kapitál nezná hranic?

Boj o vodu na úrovni států a regionálních mocností se stává stále větším rizikem zejména (a zatím) v subsaharské části Afriky. Etiopie staví na Modrém Nilu největší přehradu v Africe a vodní elektrárnu navzdory Egyptu, který se obává snížení průtoku v Nilu. Egypt varuje, obě země zbrojí. V případě Etiopie teď překvapily záběry tamní televize zachycující ruský protivzdušný systém Pancir-S1, který má stavbu ochránit před případným egyptským vzdušným útokem z území sousední Eritreje. K rychlé reakci jsou připraveny také etiopské stíhačky Su-27.

Posádky ruských stíhacích bombardérů Su-34 prokázaly při bojovém nasazení v Sýrii mimořádnou přesnost, kdy dokázaly likvidovat ozbrojené pickupy teroristů i z výšky šesti tisíc metrů. Dlužno dodat, že Rusové v zájmu udržení nízkých nákladů provádí drtivou většinu útoků neřízenou municí. Molodci.

Reklama

Italská společnost S.O.D. předvedla na výstavě v Norimberku svůj koncept vojáka budoucnosti. Vypadá jako ze sci-fi filmu a mj. počítá s balistickou ochranou celého těla s výjimkou částí končetin. Nová generace „vojáků budoucnosti“ bude využívat prvků umělé inteligence, vnímání lidskými smysly zdokonalí senzory, lidskou sílu znásobí exoskelety… Má v tom vůbec být člověk?

Robotizace změní svět k lepšímu, protože roboti za nás budou dělat „veškerou špinavou práci“ a „opakující se operace“, myslí si šéf ruského Sberbanku a jeden z nejvlivnějších ekonomů v Rusku Herman Gref. Těžko říct, jak toho chce docílit, když jinde prohlásil, že nebudou potřební programátoři ani matematici. To jako nebude pracovat nikdo? Gref je jedním z režisérů nekončících reforem vzdělávacího systému, kdy jeho prioritou je vykořenit z ruského školství vše sovětské, zatnout tipec memorování „ohromné hromady vědomostí, které se dětem nikdy nehodí“, vzdělávání orientovat na získávání kompetencí a obecně tzv. měkkých dovedností… Hlavně moc nemyslet a neremcat, na všechno si půjčovat a neustále utrácet.

To celkový objem dluhu českých domácností vzrostl meziročně o 8,3 procenta na 2,32 bilionu korun, kdy každý statisticky dlužíme 218 tisíc. Státní dluh pak představuje nesplatitelných 1,6 bilionu korun a zahraniční astronomických 4,4 bilionu korun, tedy víc než 80 procent výše HDP... Aby se nám ještě nežilo „nejlépe v historii“, že?

„A nejsou vzdálené příklady využití zadluženosti některé národní ekonomiky doslova k politickému vydírání, vyžadování kroků ve zjevném rozporu se zřízením a záměry rozvoje té které společnosti. Z tohoto hlediska naše ekonomika nedává šanci.“ Psalo Rudé právo v roce 1983. Propaganda?

ea24

Foto: © Facebook/S.O.D.

Reklama

loading...

Ohodnotit článek
(6 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je sobota 16. listopadu 2019 a svátek má Otmar.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama